16 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 9/10 maja 2021. Bez przymrozków. Wysoka temperatura i pogodnie oraz silny halny w górach

Pogoda. Wysoka temperatura

Pogoda. Polska pozostanie ciepłym wycinku niżu “HUBERTUS” związanym z układem obniżonego ciśnienie znad Wysp Brytyjskich. Napływać będzie coraz cieplejsza masa powietrza o małej wilgotności względnej w dolnej troposferze o charakterze zwrotnikowym. Nie będzie dogodnych warunków do rozwoju burz. We wschodniej połowie kraju zaznaczy się wpływ wyżu znad Morza Czarnego.

Nasz kraj pomiędzy niżem a wyżem w napływie z południa

Anomalia w polu ciśnienia na dzień 10.05.2021, 00 UTC

Pogoda. NIŻ I WYŻ

Podczas nadchodzącej nocy bezchmurnie, a miejscami również zachmurzenie małe chmurami piętra wysokiego. Więcej chmur Cirrus wystąpi w zachodniej połowie kraju, na ogół pogodnie na przeważającym obszarze Polski. W całym kraju nie prognozuje się podczas nadchodzącej nocy wystąpienia opadów atmosferycznych.

Pogoda. Wysoka temperatura

Wiele wskazuje, że noc z niedzieli na poniedziałek nie przyniesie już przymrozków. Najcieplej będzie na zachodzie, północnym-zachodzie, gdzie termometry pokażą od 10°C do 12°C. W południowej części kraju od 4°C do 10°C Będziemy w bezpośrednim napływie mas powietrza z kierunków południowych. Na wschodzie przeważnie od 7°C do 10°C. W centrum od 6°C do 8°C. Wysoka temperatura również w gminach nadmorskich do 11°C/12°C.

Prognozowana temperatura minimalna na godziny poranne w poniedziałek

Pogoda. Temperatura poniedziałek rano

Silny wiatr jedynie wysoko w górach

Wiatr na ogół słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Silniejszy halny jedynie w górach i na obszarach podgórskich do 100 km/h, a w Sudetach do 130 km/h.

Wiatr rano