Pogoda. Pierwsze burze już nad Polską. Czeka nas bardzo burzowa środa na wschodzie kraju

Ledwo skończyliśmy wydawać poranną prognozę pogody i ostrzeżenia przed burzami jak nad naszymi głowami, nad Lublinem wyrosła komórka burzowa. W przeciągu kilku minut na niebie wypiętrzył się Cumulus dając w Lublinie kilkunastominutową ulewę. Na zachód od miasta Cumulus przekształcił się w Cumulunimbusa i dając kilka wyładowań stał się burzą.

Poranne burze (o dość dużej intensywności) przeszły również na północny Małopolski. najbardziej aktywna komórka burzowa przeszła pomiędzy Sędziszowem, a Walbromem.

W chwili jak to piszę bardzo aktywna komórka burzowa rośnie na południu Lubelszczyzny. Raz za razem wyładowania doziemne padają na wschód od Kraśnika. Ogólnie na południe i południowy zachód od Lublina piętrzy się cała grupa chmur kłębiastych, które w przeciągu kilkudziesięciu minut mogą dać sporo burz na południowym zachodzie województwa. Pierwsze wyładowania atmosferyczne padają również na południowym wschodzie Mazowsza. Grzmi opodal Siedlec.

Z każdą godziną burz nad Polską będzie przybywać. Najintensywniejsze zjawiska burzowe czekają nas po południu, wieczorem i w pierwszej części nocy. Bardziej szczegółową prognozę pogody zamieściliśmy w porannej prognozie pogody na 17 czerwca.