Pogoda: Pogorszenie aury już nad Polską. Front dzieli nasz kraj, pojawią się mgły lodowe

Całkiem spory obszar Polski cieszy się słoneczną aurą. Jednak od dzielnic północnych przez centralne, w kierunku południowo-wschodnim przemieszcza się zwiększona strefa zachmurzenia związana z frontem atmosferycznym.

Znad Morza Bałtyckiego zszedł front chłodny, który przesuwa się na nieznacznie południe. Oddziałuje głównie na pogodę na północnej, ale także centralnej części Polski. Z frontem związana jest adwekcja chłodnego powietrza, jaka następuje w jego tylnej części. W ciągu dzisiejszego dochodząc dnia do linii Świnoujście – Terespol, a jutro nasuwając się aż po Roztocze.

Wraz z dalszą wędrówką frontu na południe postępować ma zmiana warunków pogodowych spowodowanych zastępowaniem suchego i ciepłego powietrza zapewniającego bezchmurne niebo przez masę powietrza dużo chłodniejszą, ale także wilgotniejszą. Znad Bałtyku już kilka godzin temu wkroczyły chmury. Spodziewane są opady mżawki lub słabego deszczu, a następnie silne zamglenia i mgły, nawet lodowe mocno dokuczliwe w porze nocnej i w pierwszej części następnych dni, stopniowo rozprzestrzeniające się w głąb Polski.

Chmury przykrywają spory obszar Polski. Zdjęcie satelitarne z godziny 14:15 czasu lokalnego
Położenie frontu chłodnego na dzień 17.02.2019 r.. godzina 13 czasu lokalnego. Dodatkowo od północy zbliża się kolejny

O trendzie w pogodzie więcej poniżej

https://fanipogody.pl/pogoda-na-16-dni-dla-polski-mroz-snieg/