Pogoda na noc 24/25 lutego 2021. 8°C i lokalne mgły, brak opadów, mróz na nizinach nie wystąpi

Pogoda W nocy ze środy na czwartek Polska pozostanie pod wpływem rozległej blokady antycyklonalnej. Obecna będzie ona nie tylko w polu przyziemnym, ale także w środkowej i górnej troposferze. Z kierunków południowych napływać będzie bardzo ciepłe powietrze. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać.

Widoczny układ omega w środkowej troposferze na noc ze środy na czwartek. Zazwyczaj w czasie dominacji tego typu układu aura jest stabilna przez wiele dni, a niejednokrotnie temperatura jest bardzo wysoka przez całą dobę.

Pogoda. Antycyklonalna blokada wyżowa

Prognoza anomalii ciśnienia na noc ze środy na czwartek. Jedynie północ Europy znajdzie się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze decydujący wpływ na aurę ma mieć antycyklon i zalegające w jego obrębie bardzo ciepłe powietrze.

Pogoda. Wyż nad Polską

Prognoza anomalii temperatury powietrza dla wysokości izobarycznej 850 hPa (1500 m.n.p.g) widoczny strumień bardzo ciepłej masy powietrza na noc ze środy na czwartek, której obszarem źródłowym są obszary Afryki Północnej i Morza Śródziemnego.

Pogoda. Anomalia tempeeratury

Prognoza anomalii temperatury dla wysokości 2 m.n.p.g na noc ze środy na czwartek. Temperatura będzie wyższa o 8/12 stopni od normy wieloletniej ze starego okresu referencyjnego 1981-2010.

Pogoda. Anomalia 2 metry

Pogoda. Rozwiną się miejscami mgły, chmur będzie niewiele

W nocy przeważnie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Miejscami mgły z widzialnością do 100-200 m. Szczególnie w północnej i wschodniej oraz południowej połowie kraju. Temperatura minimalna od 0°C do 8°C, w kotlinach górskich od -5°C do -2°C. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany z kierunków południowych.

Prognoza zachmurzenia i mgieł na noc ze środy na czwartek według SWISS-HD

Prognoza zachmurzenia na noc ze środy na czwartek
Mgły w Polsce
Pogoda na noc ze środy na czwartek

Prognozowana minimalna temperatura nad ranem w czwartek dla Polski.

Aktualna temperatura

Położenie opadów