Pogoda. Potężna burza lodowa w Syrii. Wszystko pokryło się grubą warstwą lodu. Oblodzenie wygląda jak w baśni, lecz jest bardzo groźne

Pogoda w ostatnich dniach zaskakuje. Do Europy Centralnej i Północnej napływa bardzo ciepłe powietrze z południowego-zachodu. Blisko naszego kontynentu są miejsca, gdzie powinno o tej porze być ciepło, a tymczasem zima atakuje tam z pełnym impetem.

meteociel.fr

Mowa o południowym-wschodzie Europy, oraz regionem Bliskiego Wschodu, gdzie od kilku dni obserwuje się spływ mroźnego powietrza z północy.

Zjawisko to doprowadza do wielu dynamicznych zjawisk pogodowych. Wspominaliśmy już o silnych śnieżycach w Turcji, czy w Syrii. Dziś pokazujemy Wam widowiskowe zdjęcia oblodzenia. Na skutek silnych opadów deszczu występujących przy temperaturze ujemnej w Syrii całe miasteczka pokryły się lodem.

Trzeba przyznać, że wygląda to spektakularnie, wręcz bajkowo. Jednak tak gruba pokrywa lodowa jest bardzo niebezpieczna. Swym ciężarem doprowadza do łamania słupów jak zapałki. Pod nawałem lodu dochodzi do zawaleń dachów. O łamaniu drzew i krzewów nie wspominając. Jednak podziwiać widoki, jak najbardziej zalecamy. Wygląda to naprawdę cudnie.