28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Powrót lata w październiku? Zrobi się bardzo ciepło

Powrót lata

Października przynosi w Polsce sporo pochmurnych, deszczowych i chłodnych dni. Pogoda wynagrodzi nam to w nadchodzącym tygodniu, gdy dostaniemy szansę ujrzeć więcej słońca, a temperatury w Polsce wzrosną w okolice 20 stopni. O tym, że będzie to naprawdę ciepły czas w pogodzie nad Polską niech świadczą mapy anomalii temperatury. Temperatura na południu i zachodzie kraju będzie wyższa od normy nawet o 10 stopni.

O naprawdę wysokich temperaturach będziemy mówili w Polsce od środy, czwartku. Wtedy to termometry na południu i zachodzie Polski pokażą nawet 19-20 stopni Celsjusza. Wszystko to za sprawą bardzo ciepłego powietrza, które napłynie do Polski aż znad Półwyspu Iberyjskiego. Masy ciepłego powietrza wędrówkę na północny wschód Europy zaczną już od poniedziałku, kiedy to bardzo ciepło było między innymi we Francji, czy na zachodzie Niemiec.

W Polsce odczujemy ciepło już we wtorek. Tego dnia w Polsce południowej słupki rtęci powędrują do 12-14 stopni powyżej zera. Podobne temperatury w środę nad Polską. Naprawdę ciepło w Polsce zrobi się w czwartek. Termometry wskazywały będą 19 stopni Celsjusza. Nie wykluczone jest, że lokalnie termometry przekroczą dwudziestki.

Na mapach długoterminowych widać jeszcze sporadyczne, cieplejsze dni. Słupi rtęci przekroczą 15 stopni również w przyszłą niedzielę i prawdopodobnie w poniedziałek. To jednak już odległy terminy. Dla nas ważne jest, że rozpoczynający się tydzień w pogodzie przyniesie więcej słońca i wyższe temperatury w Polsce. Lato może i bywa męczące poprzez upały i silne burze, jednak po kilku dniach jesiennej słoty i zimna zaczęliśmy tęsknić.

>>>AKTUALNĄ TEMPERATURĘ W POLSCE SPRAWDZIĆ MOŻNA TUTAJ<<<