Pogoda. Prognoza pogody na długi weekend. Bardzo ciepła sobota. Następnie pogorszenie aury, ale burze nie wystąpią

Przed nami długi weekend, którego zwieńczeniem będzie Święto Niepodległości. W poniedziałek 11 listopada obchodzili będziemy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pragniemy zaprezentować prognozę pogody na nadchodzące dni, w tym na Narodowe Święto Niepodległości.

W sobotę pogoda będzie nas rozpieszczać

Sobota, to będzie istny powiew lata, jak na pierwszą dekadę listopada. Na południowym wschodzie kraju spodziewamy się temperatur sięgających nawet 17 stopni Celsjusza. Dolny Śląsk, Śląsk, Małopolska, Ziemia Świętokrzyska i Lubelszczyzna to 15-17 stopni.

Północ kraju znajdzie się pod wpływem frontu atmosferycznego. I niestety na północy kraju wpływ frontu odbije się na pogodzie. Na krańcach północnych temperatury nie przekroczą nawet 10 stopni Celsjusza. Do tego w północnych regionach kraju w sobotę padał będzie deszcz. Widać zatem, że Polska zastanie w sobotę podzielona na ciepłe i słoneczne południe oraz chłodniejszą i pochmurną północ. W całym kraju odczuwalny będzie wiatr. Będzie on wiał z siłą umiarkowaną, na południu porywy wiatru mogą być silniejsze. Wiatr wiał będzie z kierunków południowych. Poniżej prognoza pogody na sobotę przygotowana przez IMGW.

W niedzielę pogorszenie aury

W niedzielę, wspomniany front atmosferyczny, który dobę wcześniej psuł pogodę na północy kraju przewędruje na wschód. To właśnie w dzielnicach wschodnich i południowych w niedzielę do czynienia będziemy mieli z najgorszą aurą. W całym pasie Polski wschodniej w niedziele padał będzie deszcz. Opady możliwe również na północnym-zachodzie kraju. Na zachodzie i południowym zachodzie możliwe rozpogodzenia. Temperatura w niedzielę wyrówna się i w całym kraju słupki rtęci pokażą 8-10 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, a jego kierunek zmieni się na północno-zachodni.

Pogoda na Święto Niepodległości

Wiele wskazuje na to, że w Święto Niepodległości nad Polską rozbuduje się niewielki ośrodek wysokiego ciśnienia. Oznacza to poprawę aury. Wyliczenia modeli numerycznych nie widzą opadów nad Polską w poniedziałek 11 listopada. W całej Polsce powinniśmy doczekać się w poniedziałek chwil ze słońcem. Będzie chłodniej, ale nadal jak na listopad temperatury będą całkiem przyjemne. Od 8 stopni na północy kraju, do nawet 11 stopni na południu Polski. Kierunek wiatru zmieni się znów na południowy. Wiatr nie powinien być silny, nie powinien wpływać na termiczne odczucie ciepła. Poniżej prezentujemy prognozą pogody na poniedziałek przygotowaną na dzień 11 listopada przez synoptyków z IMGW.