Pogoda. Prognoza pogody na noc z piątku na sobotę. Słabe opady deszczu. Możliwe gęste mgły

Już od godzin popołudniowych nad południowo-wschodnią Polskę wkroczyła strefa słabych opadów deszczu. Strefa ta będzie przynosić opady przez pierwszą część nocy. Symbolicznie pada również na krańcach Polski północno-zachodniej.

Mgły znów dadzą się we znaki w nocy z piątku na sobotę

Noc z piątku na sobotę przyniesie kolejne, gęste mgły. Obszar ich występowania nie będzie aż tak duży jak poprzedniej nocy. NA moment pisania prognozy (godzina 17) synoptycy IMGW ostrzegają przed mgłami na Ziemi Świętokrzyskiej i części Małopolski. Jednak w nocy zakres ostrzeżeń powinien ulec rozszerzeniu, bo mgły mogą pojawić się w całej południowo-wschodniej Polsce.

Dość ciepła noc, bez przymrozków

Nadchodząca noc będzie dość chłodna. Jednak przymrozki możliwe są jedynie w dolinach na terenach podgórskich. Na południu temperatury od 3 do 5 stopni. Zdecydowanie cieplej będzie w Polsce środkowej. Tutaj nawet 7 stopni. Nad samym morzem 4-5 stopni Celsjusza.

Wiatr nadchodzącej nocy będzie słaby. Jedynie w górach i nad samym morzem będzie on odczuwalny. Zapraszamy również do zapoznania się z prognozą pogody na długi weekend.