Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc. Bezchmurna noc nad Polską. Wystąpi przymrozek w PolscePolska w dalszym ciągu pozostaje pod wpływem silnego ośrodka wysokiego ciśnienia. Jego centrum w dniu dzisiejszym przemieszczało się nad naszym krajem. Wyż wpływał będzie na pogodę w Polsce również podczas nadchodzącej nocy. Za sprawą jego oddziaływania w całym kraju czeka nas bezchmurna, bardzo pogodna noc.

Prognoza pogody na noc według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

W całym kraju czeka nas dość chłodna jak na kwiecień noc. Tylko nad morzem temperatury wzrosną wyraźnie powyżej zera. W regionach nadmorskich spodziewać się możemy temperatur rzędu 3-4 stopni na plusie. Najchłodniej na Suwalszczyźnie i w górach, gdzie wystąpi przymrozek. W tych regionach temperatury spadną do minus 2 stopni. Na pozostałym obszarze w okolicach zera.

W związku z całkowitym brakiem zachmurzenia nad Polską, nie ma co pisać o opadach. Zarówno opady, jak i inne zjawiska pogodowe jak mgła, czy burze nie wystąpią nad Polską podczas nocy z niedzieli na poniedziałek. Zacznie być za to odczuwalny wiatr. Ten powieje w porywach do 50 km/h w pasie od zachodniopomorskiego, przez Wielkopolskę, Ziemię łódzką, po Podkarpacie. Na południu i północy kraju wiatr podczas nadchodzącej nocy będzie praktycznie nieodczuwalny. Możliwy rozwój smogu w większych aglomeracjach miejskich.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk