Pogoda. Prognoza pogody na noc. Gęste mgły nad Polską. Ciepła, bezwietrzna noc z niedzieli na poniedziałek. Atak zimy w górach

W ciągu dnia nad Polską północno-wschodnią mieliśmy do czynienia z pełnym zachmurzeniem i opadami deszczu. To wynik frontu okluzji, który opuszczał nasz kraj kierując się dalej na wschód i północny-wschód.

Front opuścił już Polskę, jednak jego wpływ będzie odczuwalny podczas nadchodzącej nocy. Po wielogodzinnych opadach deszczu w dolnej warstwie atmosfery zalega mnóstwo wilgoci. W związku z wychłodzeniem powietrza po zmroku w wielu regionach dojdzie do rozwoju silnych mgieł.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał stosowne ostrzeżenia przed gęstymi mgłami. W Polsce północono-wschodniej i wschodniej mgły mogą ograniczać widzialność do 200 metrów. Naszym zdaniem mgła wystąpi również w innych regionach Polski. Należy się liczyć z ograniczoną widocznością właściwie w całej Polsce. Z tego miejsca apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas nadchodzącej nocy.

To będzie ciepła noc nad Polską. W całym kraju temperatura oscylowała będzie w okolicach 3-5 stopni Celsjusza. Tylko na obszarach podgórskich i w górach temperatura spaść może w okolice zera.

IMGW-PIB

Wiatr w pierwszej części nocy będzie praktycznie nieodczuwalny. Dodatkowo wspomoże to powstawanie i utrzymywanie się gęstych mgieł. Dopiero w drugiej części nocy od zachodu do Polski wkraczać zacznie strefa silniejszego wiatru. O tym jednak pisali będziemy w prognozie pogody na poniedziałek.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Polsce północnej będziemy mieli do czynienia z przelotnymi opadami deszczu. Od południa do kraju wkroczy strefa ciągłych opadów deszczu. W górach może sypnąć śniegiem. Lokalnie w górach spaść może nawet 20 cm śniegu.