Pogoda. Prognoza pogody na noc. Przymrozki w Polsce. Brak wiatru. Słabe opady w Polsce. Burze nie wystąpią

Polska w czwartek była podzielona pogodowo. Na pogodę na południu Polski wpływał ośrodek wysokiego ciśnienia. Pogodę na północy psuł front atmosferyczny przynosząc zachmurzenie i słabe opady deszczu.

Sytuacja nie ulegnie wielkiej zmianie w nocy. Front atmosferyczny przeniesie się na południe kraju i to tam pogoda będzie gorsza niż na północy kraju. Na południu będzie również najcieplej. Nawet do 8 stopni na krańcach południowych kraju, przez 4-7 stopni w Polsce Centralnej.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Do kraju, z północy spływać zaczyna chłodna masa powietrza. Skutkowało to będzie spadkami temperatur już dzisiejszej nocy. Na północy kraju temperatury spadną do 1 stopnia. W Polsce północno-wschodniej pojawią się przymrozki. Do nawet -3 stopni. O przymrozkach ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW

Dzisiejsza noc przyniesie słabe opady deszczu w centrum (pierwsza część nocy) i na południu w kolejnych godzinach. Zaznaczyć należy, że opady deszczu będą bardzo słabe i w kolejnych godzinach wraz ze słabnięciem frontu również opady będą zanikać. Możliwy jest scenariusz, że opady na południu Polski nie wystąpią wcale.

Podczas nadchodzącej nocy praktycznie nie wystąpi wiatr. Bezwietrzna aura i duża zawartość wilgoci przyczynić się może do powstania mgieł. Mgły najbardziej możliwe są w drugiej części nocy na północy kraju. Lokalnie możliwy smog.