Pogoda. Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek. Deszcz, opady marznące. Możliwa gołoledź

Podczas dzisiejszej nocy Polska znajdzie się pod wpływem chłodnych mas powietrza polarno-morskiego z północy kontynentu. Będzie skutkowało to spadkiem temperatury w okolice zera stopni.

Niestety nie mamy dobrych informacji na nadchodzącą noc jeśli chodzi o pogodę. Nad całą Polską występowały będą przelotne opady. I w zależności w jakich warunkach opady będą występowały, mogą to być opady deszczu, deszczu marznącego lub śniegu z deszczem. Będą w Polsce miejsca gdzie podczas nadchodzącej nocy padał będzie sam śnieg. Poniżej prezentujemy mapy z prognozą opadów nad Polską na nadchodzącą noc.

Najcieplejszym regionem Polski podczas nadchodzącej nocy będzie północ. Lokalnie, nad morzem słupki rtęci wzrosną nawet do 3 stopni ciepła. Na Suwalszczyźnie za to możliwy mróz. Centrum Polski to 1-2 stopnie. Na południu 1 stopień . Najchłodniej na terenach podgórskich. Tam słupki rtęci spadną nawet do -3 stopni.

IMGW-PIB

Tak jak wspominaliśmy w wielu miejscach Polski temperatury będą bliskie zeru. W połączeniu z opadami deszczu będą w kraju miejsca (zwłaszcza w centrum i na południu) gdzie deszcz będzie zamarzał w zetknięciu ze zmrożonym gruntem.

W nocy z czwartku na piątek wiatr będzie wiał słabo. W większości regionów kraju wiatr będzie praktycznie nieodczuwalny. Tylko na terenach podgórskich wiać może umiarkowanie. Nie będzie to jednak wiatr, który może być groźny.