Pogoda. Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek. Jaka pogoda w Haloween? Mróz i mgły. Burze nie wystąpią

Ostatnie godziny października miną pod znakiem pogody podobnej do tej, jaka występowała nocy poprzedniej. W wielu miejscach kraju pojawią się mgły. Na południu, w centrum, na wschodzie i zachodzie mróz. Tylko w regionach północnych bez mrozu.

Im dalej na południe kraju tym więcej rozpogodzeń. Co za tym idzie, przy bezchmurnym niebie ciepło bardzo szybko „ucieknie” z najniższych warstw atmosfery. Brak wiatru, inwersja temperatury związana z wyżem. To wszystko spowoduje, że dziś w nocy, w wielu miejscach kraju, będzie jeszcze chłodniej niż podczas wczorajszej nocy. Najchłodniej będzie na południu kraju i w regionach podgórskich. Tutaj nawet do -5, -7 stopni Celsjusza. W pasie Polski centralnej od zachodu po wschód temperatury spadną do -4 stopni. Najcieplej nad Bałtykiem i na północnym wschodzie. Tutaj okazać się może, że temperatury nie spadną poniżej zera. Uciążliwy miejscami będzie smog.

Nad Polską zachodnią, południowo zachodnią i centralną ostrzegamy przed mgłami. IMGW na ten moment wydało ostrzeżenia wyłacznie dla Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Lokalnie mgły mogą być gęste. Ograniczać mogą widoczność do nawet 200 metrów. Mgły w połączeniu z ujemną temperaturą doprowadzać będą do osadzania się szadzi. To z kolei doprowadzić może do tego, że drogi i chodniki będą śliskie. Mgły w dniu jutrzejszym bardzo szybko (zwłaszcza na zachodzie i południu) zostaną rozproszone. Wszystko to przez wzmagający się od samego rana dnia jutrzejszego wiatr. Prognozy mówią, że na południu Polski w dniu jutrzejszym wystąpić może nawet halny.

Tak jak wspominaliśmy, większość regionów Polski dzisiejszej nocy będzie bezchmurna. Jedynie na północy pojawić się mogą chmury. Na północnym wschodzie możliwe są opady deszczu ze śniegiem, bądź śniegu.. Będą to jednak opady bardzo słabe.