Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek. Mroźna, ale pogodna noc. Brak opadów atmosferycznychW czwartek i podczas nadchodzącej nocy z czwartku na piątek Polska nadal znajduje się pod wpływem ośrodków wysokiego ciśnienia. Wyże rozciągają się w pasie od Hiszpanii, przez Francję, Niemcy, aż po Czechy i Polskę. Tak pozostanie w kolejnych godzinach, choć wyż powoli zacznie odsuwać się na wschód. Nie wpłynie to jednak na pogodę jeszcze dzisiejszej nocy.

Taki układ baryczny przyniesie nad Polską pogodną noc. Nigdzie w kraju nie przewidujemy opadów. Nie będzie padał deszcz, ani śnieg. W wielu miejscach kraju niebo będzie bezchmurne. Prowadziło to będzie do znacznych spadków temperatury.

IMGW-POB

Najcieplej podczas nocy z czwartku na piątek będzie na północy kraju. Nad samym morzem możliwe są temperatury na minimalnym plusie, ale termometry nie wskażą więcej jak 1 stopień powyżej zera. Pas Polski centralnej to od -3 do -2 stopni. Im dalej na południe Polski tym będzie chłodniej. Ziemia Świętokrzyska, Lubelszczyzna, Małopolska, Śląsk i Podkarpacie to temperatury w granicach czterech, pięciu kresek poniżej zera. Na terenach podgórskich kolejne kilka stopni mrozu więcej. W górach nie wykluczony jest mróz przekraczający -10 stopni.  

Wiatr podczas nadchodzącej nocy będzie słaby. W drugiej części nocy od północnego-zachodu do Polski wkroczy strefa silniejszego wiatru, jednak nie będzie on przekraczał 40-50 km/h.

Widać zatem, że przed nami dość spokojna, lecz mroźna noc. Nie prognozujemy opadów, ani innych zjawisk pogodowych, które mogły by zakłócić spokój, czy wpływać niekorzystnie choćby na warunki drogowe.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk