Pogoda. Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek. Mroźna noc. Opady śniegu i gołoledź w Polsce. Mgły na wschodzie

W czwartek przez Polskę przemieszcza się front okluzji. Nie jest on jednak tak aktywny, jak prognozowano jeszcze kilkadziesiąt godzin temu. Oczywiście, przynosi słabe opady śniegu, jednak nie były to opady tak silne jak się wydawało.

Nie zmienia to faktu, że na północy, częściowo na wschodzie i w centrum wciąż możliwe będą przelotne opady śniegu lub deszczu marznącego. W związku z tym apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach.

IMGW-PIB

Wszystko to przez temperatury, jakie będą panowały nad Polską w nocy z czwartku na piątek. W wielu miejscach kraju prognozowane są temperatury w okolicach zera lub minimalnie poniżej zera. To w połączeniu z możliwymi opadami może doprowadzać do gołoledzi.

Dodatkowym czynnikiem mogącym negatywnie wpłynąć niebezpieczeństwo na drogach i chodnikach są mgły. Model Swiss HD prognozuje wystąpienie mgieł we wschodniej Polsce podczas nadchodzącej nocy. Mgły nie będą gęste, ogranicza widzialność do kilkuset metrów jednak po zatknięciu ze zmarzniętym podłożem mogą prowadzić do oblodzenia.

W nocy z czwartku na piątek uspokoi się wiatr. Będzie on odczuwalny w pierwszej części nocy na wschodzie, a później na zachodzie kraju, jednak nie będzie to wiatr tak silny jak przez ostatnie dni. W całym kraju wiać będzie z kierunków południowo wschodnich.