Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z niedzieli na poniedziałek. Mróz na wschodzie i południu. Opady deszczu na zachodziePolska znajduje się jeszcze pod wpływem ośrodka wyżowego z zachodniej Europy. Tylko na regiony zachodnie wpływ zacznie mieć zatoka niżowa z północnych regionów kontynentu.

Na większości obszaru Polski podczas nadchodzącej nocy do czynienia będziemy mieli z ujemną temperaturą powietrza. Minus trzy stopnie na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Polska wschodnia to -3 do -5 stopni Celsjusza. W górach temperatura spaść może do nawet minus kilkunastu stopni. Śląsk i Dolny Śląska to również kilkustopniowy mróz. W tych regionach do -4. Najcieplej na zachodzie i północnym-zachodzie kraju. Tutaj temperatury w okolicach zera. Na krańcach północnych możliwy nawet 1 stopień powyżej zera.

IMGW-PIB

Niestety, w Polsce zachodniej i północnej występować mogą opady deszczu. W regionach, gdzie temperatura przy gruncie będzie ujemna opady te mogą prowadzić do gołoledzi i oblodzenia. Opady nie powinny być intensywne, ale i tak apelujemy do użytkowników dróg i chodników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas nadchodzącej nocy.

Analizując powyższą mapę z prognozą opadów dla Polski na noc widać, że na zachodzie i północy Polski padać ma deszcz. Na południu w dalszym ciągu możliwe są opady śniegu. Podczas obecnej doby pokrywa śnieżna w górach znów wzrośnie o kilka centymetrów.

W niedzielę na wschodzie kraju dokuczał wiatr, który powodował spadek temperatury odczuwalnej o kilka stopni Celsjusza. Wiatr podczas nadchodzącej nocy powinien na wschodzie kraju ucichać (w centrum i na zachodzie nadal bardzo słaby wiatr). Strefa silniejszego wiatru na północy kraju odczuwalna będzie praktycznie przez całą noc.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk