Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorek. Ciepło na północy. Mróz na południu. Możliwe mgły. Wiatr ucichnieW poniedziałek nad Polską wschodnią zalegał system frontów atmosferycznych przynosząc zachmurzenie pełne, a na północy regionu również przelotne, słabe opady deszczu.

Nadchodząca noc z poniedziałku na wtorek nie wniesie zbyt wielu zmian. W dalszym ciągu nad większością Polski zalegały będą chmury, a opady deszczu wystąpią tylko symbolicznie.

IMGW-PIB

To będzie dość ciepła noc na północy kraju. 3 stopnie na Pomorzu. Jedynka na plusie na Kujawach, Mazowszu, Warmii i Mazurach. 1-2 stopnie na zachodzie kraju. Chłodniej będzie na południu Polski. -1 na południu Mazowsza, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie. Śląsk, Małopolska i Podkarpacie to 2 stopnie poniżej zera. Najchłodniej w górach i na obszarach podgórskich. Tutaj termometry mogą wskazać nawet do -5.

Tak jak wspominaliśmy w pierwszej części wpisu. Dzisiejsza noc przyniesie nad Polską słabe, przelotne opady deszczu tylko w północnej części Polski. Nie będą to opady silne. Raczej symboliczne. Dodatkowo, w Polsce centralnej i południowej możliwe są lokalne mgły. Nie będą to mgły gęste. Ograniczą widoczność do maksymalnie 500 metrów.

Mgły powstać mogą dzięki znacznemu spadkowi siły wiatru nad Polską. Przez większość nocy nad Polską wiało będzie z bardzo małą prędkością. Dopiero nad ranem do Polski zachodniej wkroczy strefa silniejszych porywów wiatru, który dokuczał nam będzie podczas jutrzejszego dnia.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk