Pogoda. Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorek. Mróz nad Polską. Możliwe mgły marznące

Przez Polskę podczas mijającego dnia wędrował ciepły front atmosferyczny. Za frontem w wielu miejscach Polski dojdzie do rozpogodzeń. Rozpogodzenia w zimie zawsze prowadzą do sporych spadków temperatury. Podobnie będzie również podczas nadchodzącej nocy.

IMGW-PIB

Tylko na krańcach północnych kraju, nad morzem temperatura wahała będzie się w okolicach zera. W pozostałych regionach kraju mróz. Polska centralna to -1 do -2 stopni. Na południu i południowym-wschodzie kraju mróz do nawet -7 stopni. Na terenach podgórskich i w górach mróz będzie jeszcze większy. W górach prognozujemy mróz poniżej -10 stopni.

W wielu miejscach kraju, zwłaszcza na północy i na zachodzie pojawić się mogą mgły. Nie będą to mgły bardzo gęste i mocno ograniczające widzialność. Jednak mgły przy ujemnych temperaturach powietrza nieść mogą inne zagrożenie. Mgły mogą okazać się marznące, co pogorszy sytuację na drogach i chodnikach.

Podczas nadchodzącej nocy uspokoi się wiatr. Wiatr podczas nocy z poniedziałku na wtorek niemal ustanie. Będzie nieodczuwalny. Przyczyni się to do spadków temperatur i powstawania mgieł.