Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorek. Silny wiatr w Polsce. Nad ranem do Polski wkroczy front atmosferycznyPodczas poniedziałku Polska znajdowała się pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego. Nad Polską notowaliśmy opady marznącego deszczu i deszczu. Ciepły front atmosferyczny już jest za naszą wschodnią granicą.

Podczas nadchodzącej nocy odetchniemy od gołoledzi, opadów. Dokuczać zacznie wiatr, którego siła z każdą godziną będzie rosła. Wiatr będzie się wzmagał od północy i strefa wzmożonego wiatru wędrowała będzie z północy na południe. Wiatr wiał będzie z prędkością nawet 70 km/h na godzinę na nizinach, a w górach siła wiatru przekraczać może 100 km/h.

To będzie ciepła noc nad Polską. 2-3 stopnie ciepła na północy kraju. Od jednego do dwóch stopni w centrum i na południu kraju. Najchłodniej na Suwalszczyźnie, tutaj minimalny mróz.

W drugiej części nocy (nad ranem) od północy do Polski wkroczy front atmosferyczny o charakterze chłodnym.

Front oddziaływał będzie na Polskę we wtorek i w Sylwestrową noc. Podczas nadchodzącej nocy opady deszczu możliwe będą wyłącznie na krańcach północnych i to nad ranem. Stąd nie opisujemy opadów w tej prognozie.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk