Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę. Mróz i mgły na południu. Silniejszy wiatr na północyPodczas sobotniego dnia przez Polskę wschodnią wędrowała strefa opadów przelotnych. Opady obecnie ustępują, jednak na południu kraju nie można wykluczyć jeszcze słabych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a na terenach podgórskich nawet samego śniegu.

Noc z soboty na niedzielę będzie chłodniejsza od ostatniej. Najcieplej na północy kraju. Nad morzem słupki rtęci powędrują do 2 stopni powyżej zera. W centrum i na zachodzie Polski podczas nadchodzącej nocy od 0 do 1 stopnia powyżej zera. Południe i południowy-wschód to temperatury w okolicach zera. Na terenach podgórskich możliwe przymrozki do -3 stopni.

IMGW-PIB

Tak jak wspominaliśmy w pierwszym akapicie. Na południu podczas nadchodzącej nocy możliwe zanikające opady deszczu. Przy temperaturze oscylującej w okolicach zera nie możemy wykluczyć opadów marznących i oblodzenia. Apelujemy do kierowców, którzy wybierają się w podróż na południu Polski. Uważajcie na drogach.

Dodatkowym utrudnieniem mogą być mgły. Te możliwe będą w centralnej i południowej Polsce. Nie będą to jednak mgły gęste. Ograniczą widzialność do 300-400 metrów. Jednak na południu Polski mgły mogą okazać się marznące.

Rozwój mgieł w północnej i centralnej Polsce wyeliminuje wiatr. Wraz z kolejnym godzinami nocy od północnego-zachodu do kraju wkraczać będzie strefa coraz silniejszego wiatru. Wiatr będzie wiał z prędkością 40-50 km/h. Nad samym morzem nie wykluczamy porywów wiatru do 70 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk