Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z środy na czwartek. Chłodniejsza noc w Polsce. Pojawi się mróz. Możliwe opady marznące. Burze nie wystąpiąW środę Polska wschodnia znajdowała się pod wpływem pofalowanego frontu atmosferycznego, który przyniósł całkowite zachmurzenie i słabe opady deszczu. Sytuacja ta nie ulegnie zmianie również podczas nadchodzącej nocy. Różnicą jest, że słabe opady deszczu przejść mogą w słabe opady deszczu marznącego lub deszczu ze śniegiem na wschodzie kraju.

Prognoza pogody na noc ze środy na czwartek (IMGW-PIB)

Powyższe związane będzie z temperaturą powietrza, która podczas nadchodzącej nocy w wielu miejscach spadnie lekko poniżej zera. Wschód ma być najcieplejszym regionem w Polsce podczas nadchodzącej nocy, ale spadków temperatury poniżej zera nie można wykluczyć również w tej części kraju. Chłodniej w pozostałych regionach Polski. Najchłodniej na południowym-zachodzie, gdzie słupki rtęci spadną nawet do -2, w górach do -5 stopni Celsjusza.

Powyższe wyliczeniu modelu SWISS HD pokazują występowanie opadów nad Polską podczas kolejnych godzin nocnych. Widać, że w drugiej części nocy opady opuszczą nasz kraj przemieszczając się na wschód.

W drugiej części nocy w Polsce centralnej i zachodniej niewykluczone są mgły. Te, w regionach gdzie temperatura spadnie poniżej zera mogą osadzać szadź i powodować zagrożenie na drogach i chodnikach.

Wiatr podczas nadchodzącej nocy będzie praktycznie nieodczuwalny w Polsce. Nie będzie on wpływał na temperaturę odczuwalną. Wiatr występował będzie jedynie na wschodzie kraju. Jednak wiatr będzie wiał z bardzo małą siłą.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk