Pogoda. Śmiertelne burze. Niszczący żywioł. Nawałnice i potężne tornada. Seria niszczących burz w USA

W Stanach Zjednoczonych Ameryki od kilkudziesięciu godzin przechodzą niszczycielskie burze. Nawałnice w postaci burz superkomórkowych generują tornada i opady potężnego gradu.

Nad Ameryką dochodzi do ścierania się dwóch mas powietrza. Chłodne powietrze z północny, zderza się z rozgrzanym powietrzem zalegającym na południu USA. Do tego dochodzi niż, który wędruje przez Stany Zjednoczone. Poniższa mapa wyładowań z nocy z 2 na 3 marca czasu lokalnego obrazuje z jak rozległymi burzami mieliśmy do czynienia.

Najgorsza sytuacja panowała w stanach centralnych po wschodniej stronie Stanów Zjednoczonych.Najsilniejsze burze i nawałnice przeszły przez stany Kentucky, Tenessee oraz Missisipi.

Szczególnie niszczące nawałnice przeszły przez stan Tenessee. Przez Nashville oraz sąsiadujące hrabstwa przetoczyła się seria niszczących tornad. W skutek burz śmierć poniosło co najmniej 25 osób. Zniszczone jest mnóstwo budynków mieszkalnych. Zniszczenia wyglądają koszmarnie.

Nagranie z uderzenia niszczycielskiego żywiołu oraz jego skutków znajdziecie poniżej.

Warto dodać, że dzisiejsza doba również nie należy w USA do spokojnych. W Teksasie dochodzi właśnie do rozwoju linii silnych komórek burzowych. Z pewnością wiele z tych burz ponownie będzie nosiło cechy superkomórek burzowych niosących ze sobą niszczycielskie zjawiska jak tornado i duży grad.