Pogoda. Prognoza pogody na noc z środy na czwartek. Mróz i mgły. Złe warunki na drogach

W nocy ze środy na czwartek Polska znajdzie się pod wpływem ośrodka wyżowego z centrami nad Morzem Północnym oraz Polską. Ciśnienie osiągnie na poziomie morza 1030 hPa. Wpłynie to na pogodę najbliższej nocy, miejscami uciążliwy będzie smog. Napływać ma w dalszym ciągu zimne powietrze arktyczne, morskie z północy.

W nocy dużo mgieł w Polsce

W większości kraju będzie bezchmurnie. To w połączeniu z bezwietrzną aurą oraz osiadaniem powietrza doprowadzi do powstania gęstych mgieł. Mgły, punktowo mogą ograniczać widoczność nawet do 200m. Apelujemy o ostrożność wszystkich kierowców.

Mróz niemal w całym kraju

Bezchmurna aura oraz spływ chłodnych, arktycznych mas powietrza z północy kontynentu spowoduje spore spadki temperatur nadchodzącej nocy. Najzimniej będzie na terenach podgórskich. Tutaj temperatury nocą spaść mogą do nawet -7 stopni. W pasie Polski centralnej temperatury w okolicach od -5 do -3 stopni. Najcieplej będzie na północy i północnym wschodzie. Na Pomorzu, Warmii i Mazurach w okolicach zera. Przypominamy, że w takich warunkach liczne i gęste mgły w połączeniu z ujemnymi temperaturami utworzą szadź. W związku z tym chodniki i drogi mogą stać się śliskie.

Opady tylko na krańcach północnych

Mimo wyżowej aury nad większością kraju, w Polsce północnej mogą pojawić się przelotne opady deszczu lub krupy śnieżnej. Szanse na ich wystąpienie są marginalne, jednak pamiętajmy, że deszcz po zetknięciu się z wyziębionym podłożem może zamarzać. Poniżej prezentujemy prognozę pogody na noc z środy na czwartek wydaną przez IMGW.

IMGW-PIB

https://fanipogody.pl/aktualna-temperatura-nad-polska-mapa-temperatur/