Pogoda. Prognoza pogody na poniedziałek 9.12.2019. Jaka pogoda dziś w Polsce?

Poniedziałek w Polsce to będzie kontynuacja pogody z ostatnich dni. Polska nadal znajdowała się będzie pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia RUDI. To właśnie pod jego wpływem poniedziałek minie pod znakiem pochmurnej, deszczowej, lecz ciepłej pogody.

W całym kraju temperatura będzie bardzo podobna. Jak na pierwszą dekadę grudnia będzie bardzo ciepło. W całym kraju w okolicach 7-8 stopni Celsjusza. Najchłodniej w górach, około 5 stopni. Na krańcach zachodnich nie wykluczone jest, że temperatura wzrośnie do nawet 9-10 stopni.

Dobrą wiadomością jest to, że zacznie słabnąc wiatr. Wiatr, który dawał nam się we znaki przez ostatnie kilkadziesiąt godzin. Wiatr, który powodował, że temperatury odczuwalne były o dobre kilka stopni niższe niż te, które wskazywały termometry.

W poprzednich akapitach wspominaliśmy o deszczu. Ten padał będzie praktycznie w całej Polsce. Jednak będą to opady przelotne, a do tego lokalne. Stąd problem ze wskazaniem gdzie dokładnie w poniedziałek spadnie deszcz. Jednak pewne jest, że słońce nie będzie dominowało w poniedziałek nad Polską.