Pogoda. Prognoza pogody na 16 dni dla Polski. Zima nie nadejdzie, silny wiatr, ale także opady deszczu, rzadziej śnieg oraz burze w Europie

Pogoda. Prognoza pogody na 16 dni dla Polski. Silny wiatr, opady deszczu, rzadziej śnieg oraz burze w Europie. Sprawdźmy możliwy trend w pogodzie na ponad 2 tygodnie.

Wiele wskazuje, że na większe i dłuższe ochłodzenie poczekamy sobie przynajmniej kilka tygodni. Okresami tylko w najbliższych 16 dniach padać będzie śnieg. Występować ma zdecydowana przewaga atlantyckich niżów i związanych z układami niżowymi stref frontowych z opadami deszczu, okresami w chłodniejszych masach powietrza spaść może deszcz ze śniegiem oraz śnieg w Polsce.

W najbliższych 10 dniach średnia anomalia temperatury powietrza względem okresu referencyjnego 1979-2000 wyniesie 3 stopnie powyżej normy wieloletniej.

Średnia temperatura dobowa w najbliższych 10 dniach w Polsce wyniesie od 2°C do 5°C na obszarze naszego kraju.

Maksymalna temperatura powietrza w najbliższych 10 dniach wyniesie od 7°C do miejscami 10 °C.

Przeważnie w najbliższych 10 dniach znajdować będziemy się pod wpływem cyrkulacji strefowej.

Okresami w najbliższych 16 dniach nie zabraknie silnego wiatru w całym kraju. Punktowo wiać będzie nawet 70 km/h. Grudzień może być miesiącem dość wietrznym, tylko okresami występować ma większy spokój.

Najwięcej deszczu w perspektywie ponad 10 dni spadnie na zachodzie i północy. Najmniej na wschodzie. Będą to jednak sumy poniżej normy wieloletniej.

Istotnego ochłodzenia nie widać przez ponad 10 dni. Okresami jednak chłodniejsze masy dadzą się we znaki i może spaść śnieg. Na przykład w środę w niektórych rejonach Polski.

Prawdopodobnie nawet w ostatniej dekadzie grudnia nie będzie w Polsce stałej pokrywy śnieżnej. Okresami i miejscami może ona powstać, ale dodatnie temperatury sprawiać będą, że nie utrzyma się on.

Prognoza pogody na sobotę (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na niedzielę (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na środę, niewykluczone opady śniegu miejscami w Polsce (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na czwartek (IMGW-PIB)