Pogoda. Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę. Ciepło i przelotny deszcz. Silny wiatr nadciąga od zachodu

Front, który w ciągu dnia przemieszczał się przez nasz kraj z zachodu na wschód jest już poza granicami kraju. Polska znalazła się pod wpływem powietrza polarnego morskiego o charakterze ciepłym. Stąd też temperatury, które nadchodzącej nocy będą dodatnie w całej Polsce.

Najcieplej, jak to w ostatnich dniach, na zachodzie kraju. Okolice Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, czy Poznania to nawet 5-6 stopni powyżej zera. Niewiele chłodniej w centrum i na południu kraju. W pasie od Pomorza, przez Kujawy, Mazowsze przez Ziemię Łódzką, świętokrzyskie, po Małopolskę i Lubelszczyznę w okolicach 3-4 stopni. Najchłodniej na Suwalszczyźnie, choć tutaj również 1 stopień powyżej zera. Poniżej prognoza pogody na noc z 7 na 8 grudnia wydana przez synoptyków IMGW.

IMGW-PIB

Noc z soboty na niedzielę przyniesie nad Polską sporo opadów. Opady te będą miały charakter przelotny. Obecnie przelotna mżawka pada na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Silniejsze opady (choć też przelotne) notujemy w Wielkopolsce i na Kujawach. Lokalnie pada również w całym pasie nadmorskim. Opady przelotne przesuwały się będą na wschód kraju, lecz z każdą godziną nocy powinny powoli słabnąć, by wreszcie zaniknąć.

W drugiej części nocy padać powinno już tylko na wschodzie i północy kraju. W prognozie na nadchodzącą noc należy wspomnieć o porywach wiatru, które szczególnie na zachodzie Polski mogą być silne. Wiatr przekraczał będzie w porywach 60 km/h. Wiatr z każdą godziną będzie się nasilał.