Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na środę 6.11.2019. Sporo deszczu i chmur nad Polską. Burze nie wystąpiąŚroda nie przynosi nam większych zmian w pogodzie w porównaniu z wtorkiem. Polska południowo-wschodnia nadal jest pod wpływem frontu atmosferycznego. Front odsuwał się będzie na wschód, jednak przez większość środy to właśnie ten ośrodek kształtował będzie pogodę w kraju.

W środę deszczowo na wschodzie i północy

Przez całą noc strefa zachmurzenia frontowego zalegała nad Polską wschodnią i południowo-wschodnią. W tych regionach, w nocy do czynienia mieliśmy z opadami deszczu o charakterze ciągłym. Na północy natomiast deszcz pada przelotnie. Sytuacja ta nie zmieni się w środę. Na wschodzie wciąż pochmurno i deszczowo. Przelotne opady deszczu na północy kraju. Od południowego-zachodu w dzień postępować powinny przejaśnienia. Na Dolnym Śląsku, Śląsku są w środę szanse na słońce.

Dość ciepła środa

Środa będzie kolejnym dość ciepłym jak na listopad dniem. 9-11 stopni na wschodzie kraju. Nawet 13 stopni powyżej zera na południowym zachodzie. Najchłodniej na zachodzie i północy. Tutaj termometry wskażą około 9 stopni. Poniżej prezentujemy prognozę pogody przygotowaną przez IMGW.

Wiatr na ogół słaby, tylko w Sudetach i nad Bałtykiem umiarkowany. Wiało będzie dziś z południowego-zachodu, nad samym morzem z zachodu i północy. Ciśnienie w środę zacznie gwałtowanie rosnąć. To oznacza jedno. Czekają nas zmiany w pogodzie. O tym jednak w kolejnych wpisach. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z prognozą pogody na listopad.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk