Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na weekend. Piękny słoneczny weekend. Będzie ciepło. Prawie bez deszczu. Burze nie wystąpiąPolska znajduje się pod wpływem wielocentrycznego wyżu EKART z centrum w Europie Środkowej i Południowej. Tylko w piątek północne regiony kraju znajdą się pod wpływem chłodnego frontu atmosferycznego.

Pogoda dla Polski na piątek

Tylko w regionach północnych w piątek zachmurzenie i słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju piękne, słoneczna pogoda. Piątek będzie ciepłym dniem w Polsce. Temperatura w całym kraju od 2 do 4 stopni powyżej zera.

Słabnący wiatr możliwy jeszcze na wschodzie i północy kraju. Na pozostałym obszarze Polski piątek będzie praktycznie bezwietrznym dniem. Sytuacja ta nie zmieni się bardzo nawet podczas nocy z piątku na sobotę. W nocy należy zwrócić jednak uwagę, na opady marznące, które mogą wystąpić w północnej części kraju. Nad ranem prawdopodobne na zachodzie i północy RP.

Ciepła i słoneczna aura w sobotę. Deszcz będzie symboliczny

Sobota będzie równie pogodnym dniem nad Polską. Front w dalszym ciągu będzie wpływał na pogodę w północnej części kraju, jednak nie będzie on zbyt aktywny. W regionach północnych i centralnych Polski pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Delikatnie może popadać tu deszcz, jednak będą to opady słabe i przelotne. W pierwszej części dnia na skraju oddziaływania frontu (centrum kraju) niewykluczone są opady marznącego deszczu, przemieszczające się stopniowo na południe. W południowej części Polski piękna, słoneczna pogoda przez całą sobotę. Pierwszy dzień weekendu będzie bardzo ciepły.

Na północy i w centrum kraju słabe opady deszczu lub mżawki, nad ranem możliwy także deszcz ze śniegiem. Początkowo w północnej części województwa lubuskiego, wielkopolskiego i łódzkiego możliwe opady marznącej mżawki, powodujące gołoledź – informuje IMGW-PIB.

IMGW-PIB

Najchłodniej będzie na południu Polski. Tam gdzie słońca będzie najwięcej, temperatury będą najniższe. Temperatura na południu od zera w górach, po 4 stopnie w pasie od Wielkopolski, przez Mazowsze i Lubelszczyznę. Najcieplej na północy kraju. W wielu miejscach słupki rtęci powędrują nawet do 6-7 stopni powyżej zera. W słońcu, w miejscach osłoniętych przed wiatrem będzie cieplej.

Niedziela przyniesie więcej chmur, jednak nadal bardzo ciepło w Polsce

Pogoda w niedzielę nie przyniesie większych zmian. W Polsce nadal będzie bardzo ciepło. Od 3 stopni na południu, przez 4 kreski powyżej zera w centrum kraju, po 5 stopni ciepła w regionach północnych.

IMGW-PIB

Pomimo, że w niedzielę w wielu miejscach kraju wzrośnie zachmurzenie, to deszcz padać może wyłącznie na Suwalszczyźnie. Opady, jeśli wystąpią to będą słabe i przelotne. Głównie w Bieszczadach i na Suwalszczyźnie. W drugi dzień weekendu ucichnie wiatr, co przyczyni się do wzrostu temperatury odczuwalnej.

W weekend zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu. Spacery, jazda rowerem. Pogoda, zwłaszcza w południowej części kraju sprzyjała będzie takim właśnie aktywnościom.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk