Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na wtorek 5 listopada. Opady deszczu i chmury. Burze nie wystąpiąWe wtorek 5 listopada Polska znajdzie się między dwoma frontami atmosferycznymi. Pierwszy z nich opuścił nasz kraj w nocy, zmierzając dalej na wschód. Drugi z frontów zbliża się do naszych zachodnich granic. Pogodę w Polsce kształtował będzie ośrodek niskiego ciśnienia z centrum nad Kanałem La Manche.

Wtorek będzie kolejnym jesiennym, pochmurnym dniem, w którym nie zabraknie opadów deszczu. Od samego rana deszczowo jest na północy kraju. Przelotne opady deszczu notowane są również w Wielkopolsce i na Mazowszu. W kolejnych godzinach nad Polska nadal padał będzie deszcz. Poniżej prezentujemy mapy modelu SwissHD prezentujące prognozę opadów nad Polską na godziny 8, 11, 14 oraz 17.

Analizując powyższe mapy widać, że do Polski południowej wkroczy rozległa strefa opadów deszczu(wysoko w górach deszcz ze śniegiem). Strefa opadów wędrować będzie na północny-wschód, by do godzin popołudniowych objąć całą Polskę południowo-wschodnią. W godzinach popołudniowych padać zacznie również na północy kraju.

Wtorek będzie nadal dość ciepłym, jak na początek listopada dniem. Na wschodzie i w centrum kraju spodziewamy się 12-14 stopni Celsjusza. Chłodniej na zachodzie i północy kraju. Tutaj termometry wskażą 10 stopni.

Wiatr w całym kraju będzie umiarkowany. Tylko w górach wiatr silny, jego prędkość w górach sięgać może nawet 80km/h. Wiatr w dniu dzisiejszym wiał będzie z południowego-zachodu. Poniżej prezentujemy mapę z prognozą pogody wydaną przez IMGW.

IMGW-PIB

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk