Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Silna śnieżyca na wschodzie Polski. Ile potrwają intensywne opady śniegu? Możliwe burze na południuPolska w dniu dzisiejszym znalazła się pod wpływem systemu frontów atmosferycznych. W prognozach zapowiadaliśmy opady deszczu. Tymczasem na skutek zalegania nad wschodnią Polską chłodnego powietrza na wysokości 850 hPa w Polsce wschodniej intensywnie pada śnieg.

Opady te jednak nie przyniosą nam upragnionej zimy. Chłodne powietrze szybko wyparte zostanie na wschód i zastąpią je dużo cieplejsze masy z zachodu kontynentu. Przy ziemi do Polski napływa już dużo cieplejsze powietrze, dlatego nawet na wschodzie kraju, gdzie napływ ciepłego powietrza zachodzi najpóźniej już teraz mamy temperatury dodatnie.

W związku z tym, nawet intensywnie padający śnieg nie ma szans utrzymać się dłużej na powierzchni. Dodatkowo, kwestią godzin jest, gdy wspominane chłodne powietrze w wyższych partiach atmosfery wypchnięte zostanie na wschód.

Śnieg w niedługim czasie zmieni się opady deszczu ze śniegiem, a następnie szybko zastąpiony zostanie przez sam deszcz. Cieszy nas tak solidna dawka opadów nad naszym krajem. Naturze zdecydowanie potrzeba takich ilości wody w miesiącach zimowych, by nie groziła nam susza w okresie letnim. Szczegóły dzisiejszej prognozy, a także obszary z możliwością wystąpienia burz znajdziecie w naszej porannej prognozie pogody.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk