20 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Silna wichura przetoczy się w nocy przez Polskę. Do tego ulewny deszcz i burze

Pogodę w Europie Centralnej kształtuje głęboki niż KIRSTEN. Wczoraj przynosił on silną wichurę na zachodzie kontynentu. Dziś przynosił silne burze i nawałnice między innymi w Polsce. To nie koniec dynamicznej pogody związanej z tym niżem, gdyż od godzin popołudniowych nasilać się będzie wiatr. W nocy w Polsce wiało będzie bardzo mocno. Na zachodzie i w centrum kraju w porywach wiatr osiągać będzie 75 km/h. Ponadto w wielu miejscach występować mają opady konwekcyjne. Lokalnie na północy i nad morzem możliwe burze.

wichura w nocy

Strefa silnego wiatru wkroczy do Polski z Niemiec już w godzinach popołudniowych. W pierwszej kolejności wiatr wiejący z prędkością do 70 km/h wkroczy do lubuskiego i zachodniopomorskiego. W kolejnych godzinach wichura obejmowała będzie Dolny Śląska i Wielkopolskę. Wieczorem mocno wiało będzie już w całym pasie Polski zachodniej.

wiatr w nocy w polsce

Po północy strefa silnego wiatru rozciągała będzie się od Mazowsza po Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Porywy wiatru sięgały będą 70 km/h. To nadal jest wiatr, który łamie konary drzew i może uszkadzać słabsze zabudowania. Z każdą godziną strefa silnego wiatru nad Polską przesuwała będzie się na wschód, by w godzinach porannych wichura dotarła na wschód kraju. Nad ranem i o poranku w czwartek nadal mocno wiało będzie na Mazowszu i Ziemie Świętokrzyskiej. Nad ranem silny wiatr dotrze również na Lubelszczyznę i Podkarpacie. U

waitr wschód Polski

Warto dodać, że silnej wichurze w Polsce towarzyszyły będą opady deszczu. Lokalnie deszcz padać będzie intensywnie, przynosząc nawet kilkadziesiąt mm opadu w przeciągu nadchodzącej nocy. Opady deszczu najbardziej intensywne będą po północnej stronie strefy silnego wiatru. Najintensywniejszych opadów deszczu w nocy spodziewamy się w pasie od zachodniopomorskiego, przez Kujawy po Pomorze i północ Mazowsza. Bieżącą sytuację pogodową sprawdzicie w zakładce z pogodą na żywo.

Prognoza burzowa (IMGW-PIB) na noc