Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na noc. Wichura przetoczy się przez Polskę podczas nadchodzącej nocy

Niestety nie mamy dobrych wieści pogodowych na nadchodzącą noc. Niż KIRSTEN, który przesuwa się nad Bałtykiem przyniesie do kraju bardzo silny wiatr podczas nadchodzącej nocy. Wcześniej niż i związany z nim front atmosferyczny przyniósł w kraju rozwój gwałtownych burz.

Burze w nocy będą już odsuwać się na wschód od naszego kraju i możliwe będą wyłącznie na krańcach wschodnich Polski. Jednak w południowym sektorze niżu, na skutek wysokiego gradientu barycznego dojdzie do rozwoju silnego wiatru. Strefa najsilniejszego wiatru przejdzie przez Polskę podczas nadchodzącej nocy.

wiatr w Polsce
silna wichura nad Polską
wichura w nocy

Powyższe mapy wiatru pokazują idealnie jak strefa silnego wiatru przemieszczała się będzie przez Polskę podczas dzisiejszej nocy. Mocno wieje w Polsce zachodniej już od godzin popołudniowych. W okolicach północy strefa silnego wiatru przemieści się już do centrum kraju. Nad ranem i w czwartkowy ranek najmocniej wiało będzie na wschodzie kraju. Podczas dzisiejszej nocy wiatr wiał będzie z prędkością nawet do 70 km/h.

To będzie cieplejsza noc od poprzedniej w wielu miejscach w kraju. Na południu i południowym wschodzie słupki rtęci pokażą nawet 20 stopni powyżej zera. Im dalej na północ Polski, tym chłodniej. W centrum temperatury spadną do 16-17 stopni. Na północy Polski tylko 12-13 kresek powyżej zera.

Podczas nadchodzącej nocy w Polsce spaść może sporo deszczu. Ten prognozowany jest zwłaszcza w północnej części kraju. Lokalnie deszcz może padać intensywnie. Więcej o wichurze i intensywnym deszczu podczas nadchodzącej nocy przeczytać możecie we wpisie, który przygotowaliśmy kilka godzin temu.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk