Pogoda. Śnieg, deszcz marznący i lodowy w Polsce. Występują też mgły

Polska znajduje się na skraju rozległego układu niżowego rozciągającego się od Północnego Atlantyku po Morze Śródziemne i Bałkany, w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie nie będzie się istotnie zmieniać. Na wschodzie i północnym-wschodzie swój wpływ zaznacza front okluzji.

Pozostajemy w napływie powietrza z południa i południowego-wschodu. Jest to dość ciepła masa polarno-morska zasobna w wilgoć. We wschodniej połowie kraju od godzin porannych występują opady deszczu ze śniegiem, śniegu, jak i też deszczu marznącego i lodowego, co prowadzi miejscami do wystąpienia zjawiska gołoledzi. Zachmurzenie jest przeważnie duże i całkowite. Głównie podinwersyjnymi chmurami Stratus, jak i też Nimbostratus, Stratocumulus i Altocumulus. Jedynie w Małopolsce i miejscami na Podkarpaciu jest pogodnie. Zwłaszcza bliżej rejonów podgórskich oraz w górach. Na południu obserwowana jest mgła marznąca, która może utrzymać się przez cały dzień.

Temperatura powietrza zanotowana na wybranych stacjach IMGW-PIB w sobotę

Opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a gdzieniegdzie także deszczu marznącego występują na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu oraz wschodnim Mazowszu i Lubelszczyźnie. Z biegiem czasu zaczną tracić na intensywności.

Obszar opadów atmosferycznych według polskiej sieci radarów POLRAD. Na północnym-wschodzie ze względu na słabe pokrycie radarowe natężenie opadów może być zaniżone.

Prognoza temperatury powietrza w najcieplejszym momencie dnia w sobotę.

Z biegiem czasu opady przesuwać mają się na północny-wschód i gdzieniegdzie mogą być marznące. Zwłaszcza na północy kraju.