14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Śnieżyca zmierza na Lubelszczyznę. Śnieżny atak zimy w kolejnych godzinach

Atak zimy w Polsce w kwietniu.

Już w porannych wpisach pisaliśmy, że dzisiejszy dzień przyniesie intensywne opady śniegu we wschodniej części kraju. Obecnie na Lubelszczyźnie już pada śnieg, jednak to dopiero wstęp do intensywnych opadów, które nadejdą do województwa za kilka godzin.

Dokładną trajektorię dzisiejszej śnieżycy opisywaliśmy w tym wpisie. Zgodnie z prognozami pogody intensywne opady śniegu wkraczają właśnie do województwa lubelskiego.

Aktualna sytuacja. Opady śniegu rozciągają się od Podlasia przez Mazowsze, po Kujawy i Pomorze. Źródło skanu radarowego – IMGW. Pierwsze opady śniegu już dotarły do centrum województwa. Coraz silniej pada również w samym Lublinie, a w najbliższym czasie mieszkańców stolicy lubelskiego czekają jeszcze bardziej intensywne opady śniegu.

Opady śniegu Lubelszczyzna

Prognoza opadów śniegu na dzisiejsze popołudnie pokrywa się idealnie z aktualnym rozmieszczeniem strefy opadów. Tym bardziej pewne jest, że w kolejnych godzinach na Lubelszczyźnie śnieg sypał będzie z jeszcze większą intensywnością. Aktualne położenie strefy opadów śniegu śledzić można na bieżąco w naszej zakładce z radarami opadowymi.