Pogoda. Trąba powietrzna związana z mezocyklonem przeszła przez Ustronie Morskie. Burza superkomórkowa spowodowała szkody, są ranni

Najnowsze doniesienia prasowe wskazują, że przez Ustronie Morskie (woj. zachodniopomorskie) w piątek przeszła trąba powietrzna związana z mezocyklonem burzy superkomórkowej. W skali Fujity osiągnęło najprawdopodobniej skalę F2. Silny wiatr porwał osiem domków holenderskich. Jednostki straży pożarnej pracowało w godzinach wieczornych i nocnych przy usuwaniu szkód.

Najnowsze informacje prasowe wskazują, że poszkodowanych zostało 14 osób, ale tylko 5 wymagało hospitalizacji. Wiatr w środku wiru mógł wiać ponad 190 km/h, prowadząc do ogromnych szkód. 8 domków zostało doszczętnie zniszczonych. Na szczęście nikt nie zginął. W sobotę nie przewiduje się na obszarze Polski tak groźnych burz z tornadami.

Kadr z filmu ukazujący trąbę powietrzną związane z mezocyklonem burzy superkomórkowej

Film przedstawiające tornado związane z mezocyklonem.

Trąba powietrzna – 10.07.2020 r. – Ustronie Morskie (woj. zachodniopomorskie)

Dzisiaj ok. godz. 18:10 przez Ustronie Morskie k. Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) przeszła trąba powietrzna, prawdopodobnie związana z mezocyklonem superkomórki burzowej. Media informują o co najmniej 2 osobach rannych. Nagranie nadesłała do nas Gosia Wernio. Dziękujemy!

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Piątek, 10 lipca 2020

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Zniszczone domy i samochody

Opublikowany przez e-KG.pl Piątek, 10 lipca 2020

(fot. kadr z filmu Gosia Wiemo)