Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda ulega zmianom. Klin wyżowy nad Polską, wystąpią przymrozki do -6°C

Pogoda ulega dużym zmianom. Klin wyżowy kształtuje aurę w Polsce. Spodziewane przymrozki do -6°C. Sprawdź, co nas czeka w nocy.

Stabilna pogoda w Polsce

Najbliższej nocy czekają nas stabilne warunki pogodowe spowodowane bliskością wyżu z centrum na południe od Polski. Stopniowo postępują zmiany w pogodzie i w ostatnich dniach kwietnia rozpocznie się napływ coraz cieplejszej masy powietrza, zastępując przetransformowane powietrze arktyczne.

W nocy nie będzie warunków do występowania płytkiej konwekcji, dlatego też warunki okażą się dogodne do wypromieniowania ciepła z gruntu. Dużym spadkom temperatury sprzyjać ma przebiegający przez nasz kraj klin wyżowy i niewielka prędkość wiatru. Wygląda na to, że noc z 27/28 kwietnia 2023 r. będzie ostatnią w tym miesiącu, kiedy to przymrozki obejmą większy obszar.

Wędrowny wyż ustępuje pod naporem odbudowującej się stopniowo cyrkulacji strefowej. Koniec miesiąca zapowiada się z dynamicznymi i zmiennymi warunkami pogodowymi, a nawet i lokalnymi burzami. Z kierunków południowych zacznie do nas płynąć coraz cieplejsze powietrze, dlatego ostatni dni mijającego miesiąca przyniosą ocieplenie. Dlatego też temperatura sięgnie 14, 15 stopni na rozległym Śląsku i w Małopolsce. Najniższe wartości notowane mają być na północnym wschodzie, gdzie temperatura maksymalna sięgnie około 9-ciu stopni.

Temperatura maksymalna, 27.04.2023, 08:00-20:00 czasu urzędowego w Polsce na stacjach IMGW

pogoda. wysoka temperatura w kraju
Pogoda w Polsce. 12 stopni we Wrocławiu i Świnoujściu

Klin wyżowy nad Polską

Czwartek przyniósł zachmurzenie umiarkowane i duże. Zdarzyły się przelotne opady deszczu, lokalnie krupy śnieżnej, zwłaszcza w północnej części kraju. Natomiast szczytowych partiach gór (powyżej 1100 m n.p.m) wystąpiły słabe opady śniegu. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczyliśmy od 8°C na wybrzeżu do 12°C na wchodzie i południu; na Podhalu 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Zobacz też: Pogoda długoterminowa na maj 2023 r. Przymrozki nie będą rzadkością, wystąpią gwałtowne burze z gradem w Polsce

Noc z czwartku na piątek prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach w najchłodniejszej części nocy od -3°C na Suwalszczyźnie do 2°C na południowym zachodzie, nad morzem około 4°C. Przygruntowe przymrozki do -6°C. Wiatr okaże się słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Śledźcie najnowsze prognozy pogody dla Polski.

Fanipogody.pl

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz