Pogoda w czwartek. Prognoza pogody na 26 stycznia 2023. Spadek ciśnienia, wrócą opady. Możliwa gołoledź

Pogoda w czwartek zacznie się zmieniać. Z północnego zachodu zbliża się chłodny front atmosferyczny. Zacznie on wpływać na pogodę w części Polski. Zapraszam na prognozę pogody na czwartek 26 stycznia 2023.

Pogoda w czwartek. Zgniły wyż odpuszcza

Na wstępie prognozy sprawdźmy sytuację baryczną na dzisiejszy dzień dla Europy. To również zobrazuje nam nadchodzące zmiany.

Pogoda w czwartek. Sytuacja baryczna
Pogoda w czwartek. Sytuacja baryczna

Na powyższej mapie widać, że coraz śmielej do głosu dochodzą niże z północy kontynentu. Niże te łączy system frontów atmosferycznych. I właśnie chłodny sektor tego frontu zbliżał będzie się do Polski z północy wpływając na pogodę w kraju. Od godzin okołopołudniowych spodziewamy się słabych opadów w północnej części kraju. Mogą to być zarówno opady śniegu, jak i marznącego deszczu. W związku z tym apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności. Do tego podróżowanie utrudniały będą wciąż występujące mgły związane ze zgniłym niżem.

Pogoda w piątek. Opady w części kraju
Pogoda w czwartek. Opady w części kraju

Pogoda w czwartek może przynieść również opady w pozostałych regionach. Jednak prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie marginalne. Do tego opady na południu i na wschodzie nawet jak wystąpią, to nie będą z pewnością intensywne. Tutaj jednak również uważać musimy na opady marznące. Dzisiejszy dzień nie przyniesie jeszcze w Polsce silniejszego wiatru. Wciąż znajdujemy się jeszcze w obszarze podwyższonego ciśnienia. Wiatr więc nie będzie obniżał w czwartek temperatury odczuwalnej. Czytaj również: Mróz nadchodzi do Polski w najbliższych dniach

Temperatura i ciśnienie atmosferyczne w czwartek w Polsce

Pogoda w czwartek przyniesie lekkie zmiany jeśli chodzi o pojawienie się opadów atmosferycznych. Jednak niewiele zmieni się w wartościach temperatury. O poranku i wieczorem praktycznie w całym kraju lekki mróz. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskazywały będą maksymalnie do 2-3 stopni Celsjusza. Poniżej prognoza temperatury dla Polski.

Maksymalne temperatury w czwartek w Polsce
Maksymalne temperatury w czwartek w Polsce

Temperatura zacznie spadać w weekend, choć nie na długo, jednak jeszcze dziś spadków tych w kraju nie odczujemy. W pierwszej części dnia pogoda w czwartek przyniesie spadek ciśnienia atmosferycznego. Po spadku w pierwszej części dnia, ciśnienie w drugiej części dnia ustabilizuje się w okolicach 1020 hPa. Widać więc, że czwartek nie przyniesie znaczących zmian jeśli chodzi o wszystkie parametry pogody. Owszem, w kraju pojawi się więcej opadów, jednak nie będą one intensywne. Wartości temperatury, wiatru, czy ciśnienia atmosferycznego nie zmienią się znacznie. W kolejnych godzinach zapraszam do działu pogody dla Polski. Opiszę tam najnowsze prognozy odnośnie nadchodzącej do kraju śnieżycy. Może okazać się ona naprawdę silna.