Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda w nocy. Sprawdź jaka pogoda nad Polską podczas nadchodzącej nocy. Silniejszy wiatr. Front nad Polską, ale burze nie wystąpiąCzwartek nad Polską przyniósł w większości regionów dobrą, słoneczną pogodę. Słabe zachmurzenie występowało tylko na północy kraju. Nadchodząca noc przyniesie zmiany w pogodzie. Od zachodu do Polski zbliża się system frontów atmosferycznych związanych z niżem ELLI. Fronty przyniosą pogorszenie aury.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc nad Polską przyniesie spore różnice temperatur. Najcieplejsza noc czeka mieszkańców Polski zachodniej. Na krańcach zachodnich temperatura wzrośnie do nawet 4 stopni. Nie będzie chłodniej niż 2 stopnie powyżej zera. We wschodniej części kraju jednostopniowy przymrozek. Najchłodniej w górach, gdzie możliwe są spadki do nawet -5 stopni poniżej zera.

W pierwszej części nocy nie możemy wykluczyć powstania mgieł. Największe szanse na ich powstanie mają regiony na północy i zachodzie kraju. Mgły nawet jeśli się pojawią zostaną rozproszone przez wiatr, który z każdą godziną wzmagał się będzie na zachodzie kraju.

Na powyższych mapach prognozy opadów widać, że w okolicach północy do Polski południowo-zachodniej wkroczy strefa opadów związanych z frontem atmosferycznym. Z każdą godziną strefa ta wędrowała będzie na północny-wschód obejmując swym działaniem coraz większy obszar Polski zachodniej. W dniu jutrzejszym front będzie kontynuował będzie swą wędrówkę nad naszym krajem.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk