Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda zmieni się. Coraz więcej słońca w Polsce. Prognoza pogody na 22 września 2022

Pogoda na 22 września 2022. Coraz więcej słońca. Opady przelotne


Po wielu dniach pełnych chmur i opadów pogoda w regionie zacznie się zmieniać. W naszym kierunku przemieszcza się antycyklon, który marginalizował będzie wpływ niżu na nasz region. W związku z tym czeka nas coraz więcej chwil ze słońcem. Jednak jeszcze dziś, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju możliwe są jeszcze opady przelotne. Poniżej sytuacja baryczna nad Europą na czwartek 22 września.

Pogoda na 22 września. Sytuacja baryczna w regionie
Pogoda na 22 września. Sytuacja baryczna w Europie

Widać, że w zdecydowanej części kontynentu na pogodę wpływa dziś wyż, którego centrum jest coraz bliżej naszego kraju. Na pograniczu wyżu i niżu dochodziło będzie jeszcze dziś do rozwoju chmur kłębiastych. Granica ta przypada między innymi nad wschodnimi regionami naszego kraju.

Pogoda na 22 września. Przelotne opady we wschodniej połowie kraju

W związku z tym opadów dziś w Polsce będzie już zdecydowanie mniej niż w ostatnich dniach. Od zachodu do Polski wkroczy strefa rozpogodzeń. Na krańcach zachodnich pogoda na dziś przyniesie nawet całkiem długie okresy z bezchmurnym niebem. Chmury kłębiaste w chłodnej masie rozwijały będą się jeszcze dziś w pasie centralnym oraz na wschodzie kraju. Poniżej prognoza opadów na dzisiejszy dzień.

Prognoza opadów na czwartek
Prognoza opadów na czwartek 22 września 2022

Opady deszczu będą dziś miały charakter przelotny, jednak lokalnie na wschodzie kraju padać może krótko, acz intensywnie. W górach i na obszarach podgórskich nie można wykluczyć opadów deszczu ze śniegiem. W wyższych partiach gór nawet samego śniegu.

Temperatury w Polsce w czwartek 22 września

Wciąż spływa do nas chłodne powietrze z północy. Dlatego też temperatury dziś nad Polską nie będą rozpieszczać. Podczas gdy w przyszłym tygodniu aura nas zaskoczy i zrobi się ciepło, dziś jeszcze termometry wskazywały będą umiarkowane temperatury powietrza. Poniżej prognoza temperatury na czwartek 22 września dla Polski. Pogoda będzie się od dziś poprawiać, jednak nie będzie szło to w parze ze wrostem temperatury.

Prognoza temperatury na czwartek 22 wrześnie dla Polski
Prognoza temperatury na czwartek dla Polski

Najcieplej na zachodzie kraju. W skutek insolacji słonecznej termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą na zachodzie do 16 stopni. Podczas gdy na zachodzie temperatura będzie umiarkowana, w pozostałych obszarach będzie dziś chłodno. Termometry na północy, wschodzie i południu pokażą w okolicach 13-14 stopni Celsjusza. W skutek nasuwania się wyżu w nasz region malał będzie gradient baryczny ciśnienia. W związku z ty z każdym dniem wiatr będzie słabszy. Dziś odczuwalne porywy wiatru jeszcze na wschodzie, jednak prędkość wiatru nie powinna przekraczać 30 km/h. Na zachodzie prawie bezwietrznie. Pogoda dziś w Polsce przyniesie ciśnienie atmosferyczne na bardzo wysokim poziomie. Barometry dziś pokażą w Polsce ciśnienie ponad 1020 hPa.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk