23 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. W Polsce spadł śnieg. Zrobiło się biało

Pierwszy śnieg

Polska południowa i wschodnia znalazła się pod wpływem niżu barycznego. Skutkuje to ciągłymi opadami deszczu na południu i wschodzie kraju. Deszczu, no właśnie nie wszędzie. Okazuje się, że w nocy i rano w Tatrach spadł śnieg.

Temperatura w nocy spadła na Podhalu do 3-4 stopni powyżej zera. Przy gruncie z pewnością było jeszcze chłodniej. Jak się okazuje w wyższych partiach gór słupki rtęci spadły poniżej zera. Spowodowało to opady mokrego śniegu. Opady w nocy były dość intensywne co skutkuje przyrostem pokrywy śnieżnej między innymi na Kasprowym Wierchu. To pierwsze tak intensywne opady śniegu w górach tej jesieni. Przypominamy, że pierwszy śnieg spadł tej jesieni w Polsce Karkonoszach o czym pisaliśmy tutaj.

Autorem obu powyższych fotografii z dzisiejszych opadów śniegu na Kasprowym Wierchu jest Pan Witek Kaszkin. Z fanpejdża Pana Witka wynika, że jest on fascynatem gór i pogody. Gratulujemy dzisiejszej zdobyczy. Z relacji Pana Witka wynika, że na Kasprowym leży obecnie 4 cm świeżego śniegu.