We wpisie dotyczącym pogody w Europie wspomnieliśmy, że szanse na burze w Europie są marginalne. Jednak czynniki meteorologiczne nad naszym krajem uległy lekkim zmianom. Stąd postanowiliśmy ostrzec przed burzami.

Dzisiejsze, ewentualne burze będą związane z układem niskiego ciśnienia stacjonującym nad Wyspami Brytyjskimi. Dokładniej to burze związane będą z frontem chłodnym, który obecnie wędruje przez Niemcy. Nad Polską zalega dość ciepłe powietrze zwrotnikowe.

Nacierający front chłodny, który pod wieczór dotrze nad północno-zachodnie regiony Polski może być katalizatorem dzisiejszych zjawisk burzowych. W rejonie jego oddziaływania prognozowana jest niska wartość energii dostępnej drogą konwekcyjną. Wartości CAPE osiągną 200-400 J/kg.

Jednak czynniki kinematyczne, takiej jak dość duży przepływ poziomy mas powietrza (DLS 25 m/s, MLS dochodzący do 20 m/s), a także wymuszanie ruchów wstępujących powietrza, w rejonach półnpocnych i zachodnich kraju może dojść do inicjacji pojedynczych komórek burzowych.

Nawet jeśli burze nie powstaną nad Polską, istnieje prawdopodobieństwo, że dotrą one do Polski z Niemiec. Burze od naszych zachodnich sąsiadów dotrzeć do granicy mogą późnym popołudniem i wieczorem. Będą to jednak burze osłabione. Podsumowując dzisiejsze burze, nawet jak wystąpią, nie powinny stanowić większego zagrożenia. Zjawiska im towarzyszące nie będą niebezpieczne.

Poniżej prezentujemy mapę prognozy burz wydaną przez Polskich Łowców Burz.

Michał Kołodziejczyk

4 Comments

 • Regen
  Posted 18 października 2019 23:23 0Likes

  FIRST
  Ile znaczy Regen dla kogoś takiego jak Arkadiusz Wójtowicz, na serwisie fanipogody.pl? Pytanie maksymalnie, jak tylko się da, proste i zarazem maksymalnie, jak tylko się da, złożone.

  SECOND
  Ile znaczy Regen dla kogoś takiego jak Mike na serwisie fanipogody.pl? Pytanie maksymalnie, jak tylko się da, proste i zarazem maksymalnie, jak tylko się da, złożone.

  THIRD
  Ile znaczy Regen dla czegoś takiego jak fanipogody.pl? Pytanie maksymalnie, jak tylko się da, proste i zarazem maksymalnie, jak tylko się da, złożone.

  • Regen
   Posted 18 października 2019 23:33 0Likes

   FOURTH
   Na te pytania odpowiedzą sobie w duchu Arkadiusz Wójtowicz oraz Mike, właściciele serwisu fanipogody.pl

   FIFTH
   No i to tyle. Żeby tylko tagi pogrubienia dobrze były oznaczone. Double checked i tryple checked i quadriple (czy jak to się pisze) checked i wydaje się dobrze. No to ciskamy myszą w ogromniasty przycisk SKOMENTUJ i patrzymy czy dobrze otagowałem pogrubienia. Trzymajcie kciuki, żebym dobrze otagował.

   P.S. Musiałem podzielić na dwa “komentsy”, bo jest limit. Ja im pisałem ze sto razy, żeby zwiększyli limit bajtów na komentarz. I będę im cisnął dalej o to. Będzie upgrade strony, to może zwiększą. Keep it cool.

   • Regen
    Posted 18 października 2019 23:37 0Likes

    Patrzę i wygląda ok. Jest ok. Z Arkiem i Mike’iem tworzymy ten serwis. My,, elita. 1337! To znaczy Arek i Mike jako TWÓRCY, a ja jako KOMENTATOR. Tworzymy to miejsce. Nadajemy mu klimat. Dołączcie do nas, by z nami być elitą.

    WAŻNE
    Czytelnicy, skomentujcie to. Dołączcie do naszej ekipy. Możecie wpisać nick np. Rambo i maila byleco@srototo.go no i treść jakąś zapodajcie w komentarzu. Współtwórzcie z nami ten serwis. Serio. Napiszecie wulgaryzm, dobra, ale tylko jeden, przejdzie. Ale więcej nie ciskajcie nim. Bo współtworzycie serwis. Piszcie z nami.

    • Regen
     Posted 18 października 2019 23:51 0Likes

     Jestem NERD. Tak wyszło. Deszczowy NERD. Jak jest “deszcz” po niemiecku? Idąc za słowami Stachursky’ego… TO MOJA DROGA! Dołączcie do niej, a nie tylko czytacie, że zima będzie na lajcie i w ogóle anomalie na plusie i tą kulkę z metropolią trzeba będzie odwrócić, żeby śnieg padał na miasto, haaa, żeby widzieć w ogóle śnieg u nas.

     No i to tyle. Bo i tak nikt tego nie skomentuje, chyba, że Arek albo Mike. Pozdro dla webmasters of this place. Nikt tego, !@#$%, nie skomentuje. Spoko. Normalka.

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.