14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w poniedziałek 01.02. Silny mróz w Polsce

Pogoda na poniedziałek 01.02.2021

Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Co za tym idzie w pogodzie panuje względny spokój, ale notujemy w kraju duże spadki temperatury. Mróz o poranku 1 lutego sięga lokalnie -20 stopni. Do tego w wielu regionach pojawiły się mgły tworząc szadź na drzewach i powodując, że drogi są śliskie.

Temperatura dziś w Polsce

Mróz w Polsce utrzyma się przez cały poniedziałek 1 lutego

Tak silny mróz o poranku w poniedziałek 1 lutego potrwa jeszcze około dwóch godzin. Wraz z pojawieniem się słońca, powietrze zacznie dość szybko ogrzewać się. Siarczysty mróz ustąpi, ale nigdzie w Polsce w poniedziałek 1 lutego temperatura nie będzie dodatnia. W najcieplejszym momencie dnia (wczesnym popołudniem) termometry na wschodzie kraju wskazywały będą od -6 do -8 stopni. W centrum i na południu Polski w okolicach -4. Najcieplej na zachodzie i nad morzem, gdzie mróz będzie zaledwie dwustopniowy. Aktualną temperaturę w Polsce sprawdzić można tutaj.

Opady w Polsce 01.02

Brak opadów w poniedziałek

Tak jak wspomniałem na początku wpisu, dziś w kraju panowała będzie bezchmurna pogoda. Słabe zachmurzenie pojawić się może na południowym wschodzie kraju. Na krańcach północnych Polski niewykluczone są przelotne opady śniegu. Jednak dziś szanse na wystąpienie opadów nawet nad samym morzem (efekt jeziora) są bardzo małe.

Pięknej, zimowej pogody nie będzie psuł dziś wiatr. W większości obszarów kraju wiatr w poniedziałek będzie praktycznie nieodczuwalny. Słabe porywy wiatru pojawić się mogą jedynie w górach i na południu kraju. Nie będzie to jednak wiatr, który znacząco obniży temperaturę odczuwalną powietrza. Podsumowując, poniedziałek w Polsce upłynie pod znakiem bardzo przyjemnej, słonecznej pogody. W pierwszej części dnia siarczysty mróz na wschodzie kraju, jednak z każdą godziną słonecznego dnia będzie robiło się cieplej.