Pogoda w poniedziałek. Początek gorącego okresu w pogodzie

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie zmiany w pogodzie. Będą to zmiany na lepsze. Wciąż utrzymujemy się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia, jednak do Polski napływać zaczną ciepłe masy powietrza z południowego zachodu Europy.

Ciepłe powietrze

Napływ gorących mas powietrza widać na mapie temperatury na wysokości 850 hPa. W Polsce północno wschodniej zalega jeszcze chłodne, arktyczne powietrze. Im dalej na południowy zachód tym cieplejsze masy powietrza nad Polską. W związku z tym poniedziałek będzie już ciepłym dniem. Temperatury będą wysokie zwłaszcza na południowym zachodzie kraju. Na Dolnym Śląsku, Śląsku, czy w lubuskim słupki rtęci wskażą dziś nawet 25 stopni ciepła.

Temperatura poniedziałek

Poniedziałek jeszcze umiarkowanie ciepły na wschodzie i północy kraju. Tam gdzie powietrze z południa kontynentu jeszcze nie dotrze, termometry wskażą około 20 stopni Celsjusza. Poniedziałek będzie dopiero wstępem do okresu z bardzo wysoką temperaturą w kraju. Ile potrwa to ocieplenie i jak gorąco będzie pisaliśmy tutaj.

Poniedziałek w Polsce to kolejny dzień bez opadów. Cały dzień w większości regionów Polski będzie słonecznie i bezchmurnie. Tylko na północy kraju zachmurzenie może być większe. Będą to jednak chmury piętra wysokiego. Nie przyniosą one żadnych zjawisk atmosferycznych. Szykuje nam się pięknym pogodny dzień.