Pogoda w sobotę. Ciepły, przyjemny dzień, ale pojawią się burze i opady

Piątek w pogodzie nad Polską upływał pod znakiem frontu atmosferycznego, wietrznej i pochmurnej aury. Było ciepło, jednak w wielu regionach kraju pogoda nie zachęcała do aktywności poza miejscem zamieszkania. Zupełnie inna sytuacja zdarzy się w dniu dzisiejszym. Dziś większość obszarów kraju będzie słoneczna i pogodna. Tylko miejscami na wschodzie i południu spodziewamy się przelotnych opadów deszczu i burz. Dziś nie będą to jednak zjawiska groźne (groźne burze wystąpią nad Polską w niedzielę).

Prognoza pogody na sobotę według (IMGW-PIB)

Sobota przyniesie umiarkowanie temperatury w Polsce. Najchłodniej na zachodzie kraju, gdzie słupki dojdą w okolice 18 stopni powyżej zera. Im dalej na wschód tym cieplej. W centrum kraju w okolicach 20 stopni. Na wschodzie i południowym wschodzie nawet do 25 stopni ciepła.

Dodatkowo na południu i południowym wschodzie kraju możliwe są w sobotę słabe opady deszczu. Deszcz o charakterze przelotnym możliwy jest na krańcach południowych i wschodnich kraju. Dodatkowo na południu nie wykluczone są burze. W sobotę burze nie będą niosły groźnych zjawisk pogodowych. Zjawiska burzowe, o ile wystąpią będą miały łagodny przebieg. Poniżej prognoza burzowa na sobotę od Polskich Łowców Burz.