Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda w środę 03.05 w Polsce. Sprawdź prognozę pogody

Jaka pogoda w środę 3 maja? Sprawdź prognozę pogody dla Polski

W dniu wczorajszym przez Polskę przetoczył się front atmosferyczny. Przyniósł on burze w południowo wschodniej Polsce i opady deszczu w pasie od Podlasia po Wielkopolskę i Górny Śląsk. Za frontem do kraju spłynęły chłodniejsze masy powietrza. W związku z tym pogoda w środę nie przyniesie ochłodzenie już w całym kraju (wczoraj na wschodzie było ponad 20 stopni Celsjusza).

Pogoda w środę. Sytuacja synoptyczna
Pogoda w środę. Sytuacja synoptyczna

Front chłodny znajduje się już na wschód od Polski. Nasz kraj dostał się pod wpływ klina wyżowego. Zapewni to więcej słońca i bezchmurnego nieba. Jednak jednocześnie doszło do wymiany mas powietrza w regionie. Ciepłe masy z południa zastąpione zostały chłodniejszymi masami z północnego zachodu. Niże dominują pogodę na południu i północy kontynentu. Nie ma to jednak żadnego wpływu na aurę jaka panowała będzie w środę 3 maja w Polsce. Przeczytaj również: Pogoda długoterminowa na cały maj 2023

Pogoda w środę znów przyniesie więcej słońca

Początek środy przyniesie jeszcze zachmurzenie frontowe w południowo wschodniej części Polski. Na Podkarpaciu, czy południu Lubelszczyzny może padać deszcz. Przelotne opady przed południem możliwe będą w całej Polsce Wschodniej i na południu kraju. Jednak z każdą godziną opady będą zanikać i odsuwać się poza wschodnie granice kraju. Stery nad pogodą zacznie przejmować wspominany powyżej klin wyżowy. Oznacza to również rozpogodzenia, które zaczną pojawiać się od regionów północnych i zachodnich Polski.

Pogoda w środę. Więcej rozpogodzeń
Pogoda w środę przyniesie rozpogodzenia od zachodu i północy kraju

Powyżej prognoza opadów na wczesny poranek w środę. Pokazałem tą mapę specjalnie, by pokazać gdzie możliwe są jeszcze opady w godzinach porannych. Już około południa chmury zaczną ustępować również w centrum i na wschodzie Polski. Na zachodzie możliwe są dłuższe chwile ze słońcem. Uspokoi się również wiatr, który nie będzie już tak odczuwalny jak jeszcze w dniu wczorajszym. W związku z tym wiatr nie będzie obniżał temperatury odczuwalnej. Niestety, żadne to pocieszenie, ponieważ temperatury dziś w kraju nie będą nas rozpieszczać.

Niższe temperatury dziś w Polsce

Podczas gdy we wtorek na wschodzie kraju termometry pokazywały nawet 22 stopnie Celsjusza, dziś w Polsce będzie zdecydowanie chłodniej. Praktycznie w całej Polsce termometry nie wskażą więcej jak 12-13 stopni. To ochłodzenie o dziesięć stopni względem dnia poprzedniego. W górach i na południu kraju przez zalegające najdłużej zachmurzenie temperatury nie przekroczą nawet 10 stopni Celsjusza.

Prognoza temperatury 3 maja 2023
Prognoza temperatury dla Polski. 3 maja 2023

Cieplej zrobi się w czwartek i piątek. Pogoda w środę przyniesie nam niestety chłodne, morskie masy powietrza. Komfort termiczny na świeżym powietrzu nie będzie dziś duży. Nawet mimo bezwietrznej pogody, odczuwać będziemy, że napływają do nas chłodne masy powietrza z północy. Bardzo wysokie staną się dziś wartości ciśnienia atmosferycznego. Barometry w środę wskazywać będą nawet ponad 1025 hPa. Kończąc pozytywnie dzisiejszą prognozę. Pogoda w środę przyniesie dużo rozpogodzeń i chwil ze słońcem. Wystarczy lekka kurtka, bluza i spokojnie można cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Deszcz na krańcach wschodnich ustąpi i znów pojawi się coraz więcej słońca. Z tego miejsca chciałbym życzyć wszystkim czytelnikom udanego Święta Konstytucji 3 maja.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk