12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w środę 13 stycznia. Opady śniegu na wschodzie. Możliwe burze śnieżne

Pogoda na środę 13 stycznia

Środa 13 stycznia nada upływać będzie pod znakiem zimowej pogody. Zwłaszcza na wschodzie Polski zanotujemy sporo opadów śniegu. Pokrywa śnieżna w dniu dzisiejszym nadal będzie rosła. Jest szansa, że śnieg utrzyma się na wschodzie na dłużej.

Opady śniegu na wschodzie Polski. Na północy możliwe burze śnieżne

Polska wschodnia pozostanie dziś pod wpływem frontu atmosferycznego, który wczoraj przynosił obfite opady śniegu nad Polską północną i centralną. Już od godzin porannych śnieg pada w całym pasie Polski wschodniej. Lokalnie śnieg pada całkiem intensywnie przyczyniając się do przyrostu pokrywy śnieżnej o kilka centymetrów.

Opady śniegu w środę 13 stycznia

Z rana śnieg padał będzie również na pozostałym obszarze kraju. Jednak będą w tych regionach opady przelotne. Ciekawostką jest fakt, że dzisiejszy dzień przynieść może na północny Polski burze śnieżne. W przypadku przechodzenia tego zjawiska nad danym obszarem przyrost pokrywy śnieżnej może sięgać kilku centymetrów w przeciągu krótkotrwałych opadów śniegu.

Mróz w środę tylko na wschodzie Polski

Polska dziś podzielona zostanie na dwie strefy powietrza. Chłodne masy związane z frontem atmosferycznym zalegały będą na wschodzie kraju. W centrum Polski w okolicach zera na termometrach. Najcieplej na zachodzie kraju, gdzie termometry pokazać mogą minimalnie powyżej zera.

Dziś w Polsce czeka nas duże i bardzo duże zachmurzenie. Środa 13 stycznia nie przyniesie nigdzie w kraju chwil ze słońcem i bezchmurnym niebem. Zły nastrój prócz zachmurzenia, niskiej temperatury i opadów pogłębiał będzie wiatr. Ten w wielu miejscach będzie nawet do 60-70 km/h. Wiatr w środę wiał będzie z kierunków zachodnich.