Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda w środę. Cieplej i brak opadów [Prognoza pogody dla Polski 22.06.2022]

Pogoda na środę 22 czerwca. Prognoza pogody dla Polski

Ten tydzień rozpoczął się jako istna pogodowa karuzela. Poniedziałek, to upał i niszczące burze w części kraju. Wtorek upłynął nam pod znakiem pogody bardziej jesiennej niż letniej. Pogoda w środę w końcu przyniesie stabilizację. Aura uspokoi się, a temperatury dziś staną się przyjemne.

Pogoda w środę stanie się przyjemna

Za poprawą pogody w środku tygodnia stał będzie obszar podwyższonego ciśnienia, który rozwinie się nad Europą Centralną. Centrum wyżu znajdzie się nad naszym krajem, dlatego też pogoda w środę to dużo słońca i odpoczynek od opadów. Silne burze wystąpią dziś jedynie w regionie Francji, oraz daleko na południowo wschodnich krańcach kontynentu. W naszym regionie zjawiska konwekcyjne nie mają szans się pojawić.

Pogoda w środę przyniesie więcej ciepła

W nasz region wracają cieplejsze masy powietrza. Może nie będzie to jeszcze upał, jednak w środę temperatury będą już znacznie przyjemniejsze niż we wtorek. Na zachodzie Polski możliwy jest nawet dzień gorący. Przypomnę, z definicji dzień gorący to taki, podczas którego temperatura przekracza 25 stopni.

Pogoda w środę. Ciepło nad Polska

Powyżej prognoza temperatury na środę 22 czerwca (źródło). Widać, że 25 stopni na zachodzie zostanie dziś przekroczone. Nawet lokalnie do 28 kresek powędrują dziś słupki rtęci na krańcach zachodnich. W okolicach 24-25 stopni w całej zachodniej połowie Polski. Widać, że pogoda w środę przyniesie już wzrost temperatury w całym kraju. Podczas, gdy we wtorek na wschodzie były regiony bardzo chłodne, dziś w okolicach dwudziestu stopni nawet na wschodzie Polski.

Wiatr w środę uspokoi się

Pogoda w środę przyniesie uspokojenie również pod względem wiatru. Ten będzie jeszcze silny i uciążliwy przed południem na wschodzie kraju. Jednak z każdą godziną strefa silniejszych porywów wiatru będzie oddalała się na wschód. Po południu praktycznie bezwietrznie zrobi się w środę na terenie całego kraju. Niż ze strefą frontów z każdą godziną oddala się od kraju. Jego miejsce zajmuje obszar wysokiego ciśnienia przynosząc znaczną stabilizację w pogodzie.

Coraz więcej słońca. Środa bez opadów w Polsce

Tak jak wspominałem już powyżej, Polska dostaje się dziś pod wpływ obszaru podwyższonego ciśnienia. Wyż zapewni uspokojenie aury, ale również coraz więcej bezchmurnego nieba. Na jakiś czas odpoczniemy od burz i opadów, które nękały nas w pierwszych dniach tygodnia. Poniżej prognoza zachmurzenia, opadów i ciśnienia na dzisiejszy dzień dla Polski.

Pogoda w środę przyniesie mnóstwo słońca i brak opadów

Powyższa mapa potwierdza wszystko to co napisałem powyżej. Pogoda w środę przyniesie wyż nad Polską (jego centrum widać na północy kraju). Środa nie przyniesie opadów, choć przelotne, zanikające opady możliwe jeszcze przed południem na krańcach wschodnich. Dzisiejszy dzień to również słabe zachmurzenie i dużo chwil ze słońcem praktycznie w całej Polsce. Czeka nas więc bardzo przyjemny, letni dzień. Odpoczniemy od burz, a i temperatury wrócą do wartości na jakie przystało w pierwsze dni lata.

Autor wpisu:

autor_mike
Michał Kołodziejczyk

Pogodą i burzami interesuję się od bardzo dawna. Od kilku lat współtworzę dla Was treści na serwisie Fani Pogody. Prywatnie łowca burz