Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda we wtorek 21.06. Znaczne ochłodzenie w Polsce

Pogoda we wtorek 21 czerwca w Polsce

Dziś nad Polską przechodzą silne i groźne burze. Sprawdźmy co przyniesie nam pogoda we wtorek dla Polski. Front atmosferyczny, który przynosi dziś nawałnice we wtorek znajdzie się już na południe i wschód od naszego kraju. Jego końcówka wpływała będzie jednak na pogodę w Polsce Wschodniej. Groźne burze pojawią się przede wszystkim za wschodnimi granicami naszego kraju. Poniżej sytuacja baryczna na wtorek 20 czerwca.

Pogoda we wtorek. Sytuacja baryczna. Końcówka frontu przyniesie burze na wschodzie

Pogoda we wtorek uspokoi się

Co najważniejsze w prognozie pogody na wtorek to uspokojenie aury. Pogoda we wtorek nie będzie już tak niebezpieczna jak w pierwszy dzień tygodnia. Silne nawałnice nie pojawią się we wtorek w kraju. Za frontem atmosferycznym napłynął do nas dużo chłodniejsze, mniej zasobne w wilgoć masy powietrza morskiego. Front atmosferyczny, który przynosi tyle zamieszania dziś nad krajem, jutro odsunie się już poza granice Polski.

Pogoda we wtorek przyniesie opady i burze tylko na wschodzie kraju

Nie oznacza to jednak, że w całym kraju będzie spokojnie i słonecznie. Podczas gdy nad południowy zachód nasuwać będzie się wyż baryczny, północny wschód i wschód Polski wciąż będzie pod wpływem niżu z centrum nad Litwą. Oznacza to, że na Warmii, Podlasiu, czy Lubelszczyźnie wciąż możliwe będą opady deszczu, a nawet burze. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie największe w pierwszej części dnia. Będą to już burze w chłodniejszych masach powietrza. Nie tak gwałtowne jak te poniedziałkowe. Na pozostałym obszarze kraju pogoda we wtorek przyniesie uspokojenie i więcej chwil ze słońcem. Dużo słońca w Polsce nie będzie szło w parze z wysokimi temperaturami powietrza.

Ochłodzenie we wtorek w Polsce

Za frontem atmosferycznym do kraju spływać zacznie chłodna masa powietrza. Już dziś temperatury na północy kraju sięgały ledwo dwudziestu stopni Celsjusza. Pogoda we wtorek przyniesie już ochłodzenie w całej Polsce. Spójrzmy na prognozę temperatury wg. modelu GFS (źródło mapy).

Temperatury prognozowane na wtorek 21 czerwca

Widać, że mocno chłodno zrobi się zwłaszcza na wschodzie Polski. Pogoda we wtorek przyniesie we wschodniej połowie kraju temperatury na poziomie 12-16 stopni. Nieco cieplej w centrum kraju, gdzie słupki rtęci wzrosną w okolice 16-29 stopni. Najcieplej na krańcach zachodnich, gdzie temperatury mogą we wtorek nieznacznie przekroczyć dwudziestki. Dodatkowo, temperaturę odczuwalną obniżał będzie wiatr. Na wschodzie kraju będzie to wiatr uciążliwy.

Siła wiatru na północnym wschodzie przekraczać może 60 km/h. W przypadku, gdy jednak burze pojawią się w tym regionie wiatr wiać może jeszcze silniej. Na zachodzie kraju wiatr wiał będzie z dużo mniejszą siłą. Ciśnienie atmosferyczne powoli będzie rosło. We wtorek wieczorem barometry wskażą ponad 1010 hPa.

Autor wpisu:

autor_mike
Michał Kołodziejczyk

Pogodą i burzami interesuję się od bardzo dawna. Od kilku lat współtworzę dla Was treści na serwisie Fani Pogody. Prywatnie łowca burz