Pogoda. „Wybuch ciepła” w Polsce. Aż 13°C na termometrach

Pogoda. Wysoka temperatura w Polsce. Piątek przynosi temperaturę typową dla przedwiośnia i wiosny. Najcieplej jest na zachodzie i południu. Najchłodniej na wschodzie i północnym-wschodzie.

Dzisiaj do naszej części Europy dociera jeszcze bardzo ciepła masa powietrza z południowego-zachodu. Jednak w drugiej części dnia od północnego-zachodu nasunął się mało aktywny front chłodny związany z niżem znad Skandynawii, za którym napływa chłodniejsze powietrze. W weekend czeka nas istotna zmiana warunków pogodowych. Wyraźne ochłodzenie, a nawet opady mieszane i śnieg.

Sytuacja synoptyczna na dzień 22.01.2021, 12 UTC

Najwyższą temperaturę zanotowano w drugiej części dnia we Wrocławiu, gdzie temperatura wzrosła aż do 13,5°C. Nieco chłodniej jest w Legnicy, gdzie w najcieplejszym momencie dnia na termometrach było 13,4°C. Na trzecim miejscu jest Szczecin, tam temperatura przed frontem wyniosła 12°C. Szczegółowe dane pomiarowe z 60 stacji IMGW-PIB można prześledzić poniżej.

Maksymalne wartości zanotowane na stacjach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, 22 stycznia 2021 na obszarze Polski. W kolejnych godzinach postępować ma ochłodzenie związane z wędrówką frontu atm i brakiem operacji słonecznej.

Dane pomiarowe z kontynentu europejskiego i obszarów przyległych w drugiej części dnia.

Aktualna temperatura

Położenie chmur i opadów