Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda wyżowa. Nawet 22°C, widać jednak zmiany na horyzoncie. Jeszcze przymrozki

Pogoda była dziś kształtowana przez układ wyżowy ulokowany nad obszarami Litwy, Łotwy i Estonii. Docierała do nas umiarkowanie ciepła i sucha masa powietrza o cechach kontynentalnych, skutkując słoneczną i stabilną aurą.

Stabilne warunki pogodowe dla Polski

Wyżowa pogoda zaczęła panować w minionych dniach. Zmienił się kierunek napływu na południowo wschodni. Zaczęło docierać do nas znacznie cieplejsze polarno-kontynentalne. Kolejne dni przyniosą coraz wyższe wartości na termometrach.

Analiza sytuacji synoptycznej na 10.05.2023 r. dla Europy i obszarów przyległych według IMGW-PIB

pogoda. napływ powietrza do Polski
Pogoda wyżowa. Napływ powietrza PPk do kraju

W środę występowała wyżowa pogoda. Obserwowano zachmurzenie małe i umiarkowane. Głównie w rejonach podgórskich i w szczytowych partiach gór okresami duże. Na termometrach zobaczymy od 15°C na wschodzie około 18°C w centrum, do 22°C na zachodzie, jedynie około 15°C w dolinach karpackich i na wybrzeżu. Wiatr był słaby i umiarkowany, okresami dość silny, miejscami w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni. Jednak wybrzeżu porywy wiatru do 65 km/h i w Sudetach do 70 km/h.

Zobacz też: Potężne załamanie pogody na południu. Spadnie ponad 200 mm deszczu. Burze, nawałnice i bardzo realna powódź

Temperatura maksymalna, 10.05.2023, 08:00-20:00 czasu urzędowego w Polsce

powietrze PPk do Polski
Pogoda się zmienia. Napływ powietrza PPk do Polski. Ponad 20 stopni w kraju

Noc ze środy na czwartek przyniesie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Jednak na krańcach północno-zachodnich zachmurzenie umiarkowane. Na termometrach zobaczymy od 1°C na wschodzie, około 6°C w centrum i w rejonach podgórskich Sudetów, do 11°C na zachodnim wybrzeżu. Jednak w rejonach podgórskich Karpat około -1°C. Ponadto na wschodzie miejscami przygruntowe przymrozki do -2°C. Szczególnie na północnym wschodzie. Głównie w w rejonach podgórskich do -4°C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Natomiast na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 55 km/h, w Sudetach do 65 km/h.

Pogoda. Prognozowana temperatura na 2 m, 11 maja 2023, 03 UTC dla według modelu ECMWF-HRES dla Polski

pogoda stabilna w kraju
Stabilna pogoda w Polsce. Przymrozki tylko przy gruncie na NE w Polsce

Najnowsze prognozy pogody dla Polski.

Fanipogody.pl

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz